A-tím 13.7.2017

Do odvety proti Bnei Jehuda s remízou

Zverenci trénera Martina Ševelu remizovali v prvom zápase 2. predkola Európskej ligy UEFA 2017/2018 s izraelským klubom Bnei Jehuda Tel Aviv 1:1 (0:1). Odveta je na programe o týždeň na štadióne v Petah Tikva. Žreb tretieho predkola sa uskutoční už tento piatok.
1:1 (0:1)
Európska liga, Prípravný, 20:30
AS Trenčín - Bnei Jehuda Tel Aviv

AS Trenčín | Chovan - R. Klooster, Kleščík, Skovajsa, Julien - El Mahdioui - Ubbink, Paur, Gong (57. Kvocera), Beridze - Mance (78. Čatakovič)

Bnei Jehuda Tel Aviv | Zubas - Kandil, Azuz, Ben Ari, Habashi, Turjman - Hozez (70. Konstantini), Gordana, Finish, Avital (63. Dufounou) - Valskis (82. Ashkenazi)

Góly: 59. Paur - 3. Valskis

Žlté karty: 76. Kleščík, 76. Paur – 20. Kandil, 66. Gordana, 69. Valskis

Červená karta: 79. Kandil (Bnei Jehuda)

Rozhodovali: Martinez – Cabanero, Garcia (všetci Špan.)

Diváci: 2365

Už v 3. minúte sa do šestnástky vzniesol center po priamom kope hostí. Habashiho strelu Chovan ešte vyrazil, ale lopta sa odrazila k úplne voľnému Valskisovi, ktorý do prázdnej brány otvoril skóre stretnutia – 0:1. Hoci sme mali územnú prevahu a držanie lopty, šance neprichádzali. Hostia boli v defenzíve pozorní a vyrážali do rýchlych brejkov. Hrali pozične dobre a narúšali kombinačné snahy AS. Prvá väčšia šanca prišla v polovici prvého polčasu. Ubbink z priameho kopu poriadne natiahol brankára Tel Avivu, ktorý však podržal spoluhráčov dobrým zákrokom. Po hodine hry opäť Ubbink vnikol z pravej strany, jeho pokus ale obrancovia zblokovali na roh. Vyrovnať sme mohli v 33. min, keď dobrý center El Mahdioui poslal hlavou nad bránu. V 36. min Bnei Jehuda mohol zvýšiť. Chovana ale vystihol, že Hozez si loptu posunul až príliš.

Hneď na začiatku druhého polčasu mohol po rohu hlavou skórovať Ben Ari, ale Chovan výborne vytiahol loptu nad. Zaplnený myjavský štadión sa dočkal vyrovnania v 59. min z podobnej situácie ako nastala pri prvom góle hostí. Ubbinkov priamy kop našiel na vzdialenejšej žrdi Paura, ktorý prestrelil Zubasa. Pokračovali sme v nápore, hostia ale odolávali. V poslednej polhodine sa rozhorel boj o dôležitý gól. Hostia prišli v 80. min o vylúčeného Kandila, ktorý za filmovanie dostal druhú žltú kartu a musel predčasne z ihriska. Početnú výhodu sme však nevyužili, keď obrovskú šancu v 89. min zahodil striedajúci Čatakovič.