30.10.2016

Hádzanárky nestačili doma na Porubu

Hádzanárky AS Trenčín prehrali na domácej palubovke v zápase WHIL s DHC Poruba vysoko 17:37 (8:19).

Prvý gól padol až v štvrtej minúte, keď skóre stretnutia otvorili hosťujúce hráčky. Domáca Blažeková po sedemmetrovom hode vyrovnala na 1:1. Do siedmej minúty sa Trenčianky snažili držať tempo(2:3), ale rýchle Ostravčanky sa nedali zaskočiť. Skúsené hráčky z Poruby sa nenechali vykoľajiť horším úvodom a AS trestali po každej chybe úspešnými kontrami. V druhom polčase Trenčianky prišli o ďalšiu spojku Minárechovú, ktorú odviezla sanitka s podozrením na otras mozgu. Zápas sa len dohrával a už aj tak oslabený Trenčín napriek veľmi zlej situácii bojoval a hral na hranici svojich možností.

Zdena Rajnohová (trénerka AS Trenčín): „Na zápas sme nastupovali s cieľom podať čo najlepší výkon. Dievčatá dostali pokyny, ktoré sa snažili plniť. Sila súpera bola po všetkých stránkach vyššia. Poruba nás trestala za každú ľahko stratenú loptu. Hráme stále vo veľmi oslabenej zostave. Trápi nás dlhodobejšie ochorenie Nejedlíkovej, zranenia Rajnohovej a Kostelnej, Minárechová nám vypadla počas zápasu a Nosická ukončila hráčsku kariéru. Päť hráčok zo základnej zostavy je priveľa. Žiaľ, aj takýto je šport, musíme to vydržať. Určite nie som sklamaná z výkonu dievčat. Robili a hrali na svojej úrovni a bojovali až do konca. Súper bol vyspelejší, kvalitnejší a omnoho skúsenejší. Preto zaslúžene vyhral.“

HK AS Trenčín - DHC Sokol Poruba 17:37 (8:19)

AS: Hanzalíková, Rehušová, Furgaláková - Minárechová, Mesárošová, Ušiaková 3, Blažeková 7/6, Takáčová, Jašková, Žitňanová, Matejíková 3, Zemanovičová 3, Marcineková 1

DHC: Roháčková, Doláková - Varmužová 3, Kostelná 2, Marčíková 6/2, Mýlková 1, Rechtorisová 5, Maiwaelderová 3, Sekulová, Šviráková 1, Revajová, Minarčíková 9, Polášková 4, Tomašechová 3

Pokutové hody: 6/6 - 2/2, vylúčené: 0 - 5, rozhodovali: Šimko a Vydra, 190 divákov

Staršie žiačky druhé na turnaji v Kuřime

Z turnaja starších žiačok v Kuřime sa vraciame s 2.miestom a najlepšou hráčkou.

Aktuálne 14.1.2024

Mladšie žiačky zvíťazili na turnaji v Kuřime

Po Vianočnej prestávke dnes opäť vybehli na palubovku mladšie žiačky HK AS Trenčín.

Aktuálne 15.1.2024

Hádzanárky Iuventa Michalovce víťazkami Winter Cup-u 2024

V sobotu, 13. januára 2023 sa v Mestskej športovej hale v Trenčíne uskutočnil...

Aktuálne 3.8.2023

Podporte dobrú vec !

Dovoľte nám Vás informovať a zároveň pozvať na 10. ročník charitatívneho podujatia s názvom – Káčer na bicykli, ktoré...

Ibo  MSM  TOP SERVIS IT  Interway  Misakspol  Chorvan Autodoprava  Lekaren Puchov  Mesto Trenčín  Mattoni  miesto pre vasu reklamu