A-tím 16.12.2017

Florbalisti AS Trenčín po domácej prehre 2:3 s Lidom Bratislava prezimujú na štvrtej priečke

Posledný tohtoročný zápas florbalistom AS Trenčín vôbec nevyšiel. Slabá produktivita v útoku pripravila Trenčanov o všetky tri body, ktorá tak darovala Prírodovedcom pekný Vianočný darček.
2:3 (1:1, 0:1, 1:1 - 2:3)
M-ŠPORT ŠPORTOVÉ CENTRUM
15. KOLO, 18:00
FBK AS Trenčín vs ŠK Lido Prírodovedec

FBK AS Trenčín: Melicher ( Vaniak) – Klapita, Kováč, Machara, Dávidek, Hrušovský, Ševčík, Preťo – Mišák, Matejka, Mikolaj – Hančík, Heleš, Mandinec – Meliš, Baroš, Stopka – Ellinger, Múčka.

ŠK Lido Prírodovedec: Veninger (Dobrovodský) – Ringer, Letaši, Gažík, Paulikovič, Vico, Bencel, Martišovič, Lelák, Pagáč, Gunter, Vnuk, Maňkoš, Žilka, Slezák.

7. Baroš (Meliš), 41. Matejka (Machara) – 14. Letaši (Slezák), 36. Slezák (Ringer) P, 47. Vico

Vylúčení 3:2, využité 0:1, oslabenia 0:0

Diváci: 121

Na začiatku zápasu pritom nič nenasvedčovalo dráme. Domáci sa ujali vedenia v siedmej minúte zásluhou Baroša, ktorý po štandardnej situácii poslal loptičku krásne do šibenice Veningerovej brány. Dlhodobo sa Trenčanom proti hráčom Lida darí, a v minulosti ich vzájomné merania vždy priniesli vysokú výhru hráčov AS. S pocitom že sa nemôže nič stať pristupovali domáci k osobným súbojom, ktoré často prehrávali a ich návrat do obrany po strate lopty pripomínal spomalený film. Výkon na hranici možností predviedli naopak hráči ŠK Lido. Prihrávka do prázdnej bránky Slezáka pomedzi nohy Macharu znamenala vyrovnanie z hokejky Letašiho už v štrnástej minúte zápasu. Po tomto góle boli hráči Lida všade rýchlejší a na ihrisku začali dominovať. V druhej tretine domáci totálne vypustili streľbu a ťažkými prihrávkami sa zašívali po rohoch a mantineloch ihriska. Chýbala im priamočiarosť a sviežosť v zakončení, ktoré stále neprichádzali a tak trestal Slezák šťastným presilovkovým gólom pri vylúčení Ellingera za sekanie v jeho prvom striedaní – 1:2. Po druhej tretine tréner Matejka premiešal zostavu a zúžil hru na dve formácie čo malo za dôsledok obrovský tlak domácich. Matejka hneď v prvom striedaní tretej tretiny zrovnával na 2:2 a zdalo sa, že domáci pôjdu za víťazstvom. Hráči Lida sa ale nevzdávali a stále neupúšťali od napádania a aktívnej hry. Ich aktivita bola odmenená gólom Vica na 2:3 a v tomto momente mali Trenčania doťahovať náskok súpera. Ich snaha bola zreteľná, smola v zakončení bola ale obrovská a tak si postupne všetci renomovaní strelci AS vylámali zuby na skvelom Veningerovi. Zverencom trénera Matejku už nepomohla ani záverečná power play a po nevýraznom a slabom výkone stratili doma všetky tri body. Trenčania tak prezimujú na štvrtom mieste tabuľky a počas náročného januára budú mať čo robiť aby svoju pozíciu udržali.

Fotogaléria

Autor: Klub
3:2 MŠH Detva
4. kolo, 1.10.2023
DTF team Detva Joxers - FBK AS Trenčín

Aktuálne 29.9.2023

Florbalistky mamičky - pridajte sa k nám!

Nová aktivita, najmä pre členky florbalového klubu AS Trenčín, sa uchytila a mamičky našich...

Mládež 13.9.2023

VÝNIMOČNÝ PRESTUP ! NAJLEPŠÍ STRELEC ČESKEJ JUNIORSKEJ CE LIGY PRESTUPUJE DO FBK AS TRENČÍN

Florbalovému klubu AS Trenčín sa ešte pred...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn