A-tím 13.1.2018

Senzačné víťazstvo florbalistov AS v Nižnej režírovali bratia Helešovci.

Pevnosť doposiaľ neporazenej Nižnej padla. Až na sedemnásty pokus aktuálnej sezóny prehrali hráči z Oravy. Výraznou mierou sa o to pričinili bratia Helešovci, ktorý spolu zaznamenali až 7 bodov!
8:10 (2:2, 5:2, 1:6 - 8:10)
MŠH Tvrdošín
17. KOLO, 17:00
TJ A- FbO Nižná vs FBK AS Trenčín

FBK AS Trenčín: Melicher (Mészáros) – Machara, Dávidek, Klapita, Kováč, Pavol Heleš – Peter Heleš, Matejka, Mikolaj – Mandinec, Meliš, Baroš – Ellinger, Múčka, Kusenda.

8. Medžo(Bachan), 10. Bachan (Šroba), 22. Medžo (Bachan), 24. Čuporák (Bachan), 29. Reguly(Bachan), 36. Medžo(Santer), 38. Laštík(Zemančík), 53. Reguly (Laštík) – 7. Kusenda (Ellinger), 17. Matejka (Heleš Peter), 32. Pavol Heleš (Klapita), 39. Dávidek (Machara), 42. Peter Heleš(Matejka), 46. Pavol Heleš, 47. Mikolaj (Matejka) 51. Mandinec (Pavol Heleš), 55. Pavol Heleš, 60. Pavol Heleš

Vylúčenia: 4-5 (Bachan 5 min Nižná) Presilovky: 3:1 Oslabenia 0:0

Diváci: 156

Súboj proti Nižnej bol o prerušení jednej zo sérií. Trenčania na Orave ešte nikdy body nestratili, no zároveň Nižnanci v aktuálnej sezóne ešte nestratili bod ani v jednom zo šestnástich zápasov. Oba tímy zvolili nepríjemnú osobnú obranu a tak od začiatku stretnutia nebola v menšej Tvrdošínskej hale núdza o osobné súboje. Hneď v šestnástej sekunde stretnutia bol vylúčený Peter Heleš no hráči AS prvé oslabenie ubránili a presadili sa ako prvý. Ellinger v siedmej minúte nezištne našiel Kusendu a ten sa nemýlil – 0:1. Potom ale ucítili prísny meter rozhodcovskej dvojice z Čiech na vlastnej koži aj Machara, ktorého vylúčenie už bolo potrestané – 1:1. Trenčania boli naďalej nedisciplinovaní a tak ponúkli súperovi ďalšiu presilovú hru, ktorú umne využil Bachan, ktorý sa s loptičkou nemaznal a jednoducho ju napálil z vrcholu presilovkového postavenia 2:1. V trinástej minúte to prehnal s dôrazom aj hosťujúci Čuporák, ktorý videl za narazenie na mantinel päť minútový Trest. Ten využili Trečania raz, keď skóroval do šibenice Turekovej brány kapitán Matejka. Druhá časť Trenčanom absolútne nevyšla. Začali prehrávať osobné súboje, ktoré sa ukázali ako to najpodstatnejšie v zápase a postupne inkasovali tri krát. Tretí gól padol opäť v oslabení, kedy Trenčiansku obranu rozhodil opäť Bachan, ktorý prihrával na voľného Regulyho, ktorý zakončoval do odkrytej bránky bezmocného Melichera. Tréner florbalistov AS Juraj Matejka tak bol už v polovičke zápasu nútený stiahnuť hru na dve formácie, čo sa ukázalo ako majstrovský ťah. Hlavne hráči druhej formácie ožili nástupom Pavla Heleša do útoku, ktorý svojim dôrazom a pohybom robil obrane Nižnej obrovské problémy. Heleš už vo svojom prvom striedaní ako útočník vsietil kontaktný gól na 5:3 a hra sa pomaly začala vyrovnávať. . Hráči AS sa čoraz viac dostávali pred bránku Tureka a tlačili sa do zakončenia zo všemožných pozícií. Nabudení florbalisti AS ale často zabúdali na zadné vrátka, čo potrestali dvomi gólmi Medžo a Laštík a Oraváci tak odskočili na hrozivých 7:3. Na konci druhej tretiny ešte korigoval skóre Dávidek, ktorý nahodil od polovičky ihriska loptičku na bránku Nižnej, ktorá na prekvapenie všetkých skončila v bránke – 7:4. Viac ako 150 fanúšikov hnalo florbalistov Nižnej za sedemnástym triumfom v rade, tí ale ostali zaskočení po rýchlom góle Petra Heleša na 7:5. V šiestej minúte sa hráčom AS podarilo v rýchlom slede skórovať dva krát, keď najskôr na 7:6 dával po krásnej individuálnej akcii Pavol Heleš už svoj druhý gól v stretnutí a po ňom našiel pokoj na čepeli aj ostrostrelec a veterán v službách AS Mikolaj, ktorý vyrovnával svojou tradičnou strelou príklepom z pravej strany na 7:7. To už nemohlo nechať kľudného trénera Nižňancov Tomagu, ktorý si zobral oddychový čas. Hra sa tak nachvíľku ukľudnila, ale už v jedenástej minúte sa dobre zorientoval v bránkovisku Mandinec, ktorý trafil loptičku krásne zo vzduchu a obrat bol na svete 7:8. Na to zareagoval ako správny kapitán Reguly a už o dve minúty vyrovnával na 8:8. Ostávalo päť minút do konca stretnutia keď prišla chvíľka Petra Melichera v bránke hostí. Ten vytiahol reflexívny zákrok a na bránkovej čiare zabránil gólu, pričom z následnej akcie sa presadil Pavol Heleš a zavŕšil tak hetrik! Po tomto góle Trenčania kontrolovali loptu a nedovolili ísť Nižnej do hry bez brankára. Chaos pred bránkou tak využil hrdina stretnutia Pavol Heleš, ktorý našiel loptičku na mantinely a nekompromisne zavesil pod brvno symbolický desiaty gól najlepšiemu tímu ligy – 8:10. Trenčania tak predĺžili svoju sériu výhier v Tvrdošínskej hale a ukončili tú Nižňanskú víťaznú – 16 zápasovú! V tabuľke sa tak posunuli na piate miesto za Florko Košice, ktoré ma ale zápas k dobru.

Autor víťazného gólu Pavol Heleš (v stretnutí 4+1) : „Po polročnej pauze od florbalu spôsobenej enormným pracovným vyťažením bol pre mňa tento zápas výzvou. Všetci sme mali jeden cieľ a to prerušiť sériu Nižnej a dokázať, že máme mužstvo ktoré dokáže poraziť kohokoľvek. Zápas sa pre nás vôbec nevyvíjal ideálne, pričom sme sa zozačiatku skôr sústredili na rozhodcu ako na vlastný výkon, z čoho plynulo skóre 5:2 pre Nižnú a tri inkasované góly v oslabení. Prišla tak zmena zostavy, kde som dostal šancu ako útočník. Začali sme sa viac dostávať do šancí a tlačiť pred Dominika Tureka v bránke Nižnej, čo nás posúvalo bližšie k víťazstvu. Musím poďakovať všetkým chalanom za obetavý výkon v obrane a hlavne nášmu brankárovi Pepkovi ( Petrovi Melicherovi) ktorý predviedol zamózny zákrok krátko pred koncom a prakticky nám zachránil zápas.“

Autor: Klub
3:2 MŠH Detva
4. kolo, 1.10.2023
DTF team Detva Joxers - FBK AS Trenčín

Aktuálne 29.9.2023

Florbalistky mamičky - pridajte sa k nám!

Nová aktivita, najmä pre členky florbalového klubu AS Trenčín, sa uchytila a mamičky našich...

Mládež 13.9.2023

VÝNIMOČNÝ PRESTUP ! NAJLEPŠÍ STRELEC ČESKEJ JUNIORSKEJ CE LIGY PRESTUPUJE DO FBK AS TRENČÍN

Florbalovému klubu AS Trenčín sa ešte pred...

Kora  Salming  M-Šport  Terajšok  Mesto Trenčín  Dalno  delta medical  square_tn