florbal 17.1.2018

Senzačné víťazstvo florbalistov proti lídrovi režírovali Helešovci

Pevnosť doposiaľ neporazenej Nižnej padla. Až sedemnáste kolo aktuálnej sezóny prinieslo prehru lídra extraligy florbalistov. Výraznou mierou sa o to pričinili bratia Peter a Pavol Helešovci, ktorí spolu zaznamenali sedem kanadských bodov.

Oba tímy zvolili nepríjemnú osobnú obranu. V menšej tvrdošínskej hale preto nebola núdza o osobné súboje. Po vyrovnanej prvej tretine (2:2) prišli chvíle domáceho mužstva. V druhej tretine viedol už 5:2. Tréner AS ale už v polovici zápasu stiahol hru na dve formácie, čo sa ukázalo ako majstrovský ťah. Najmä hráči druhej formácie ožili nástupom Pavla Heleša do útoku. Ten svojim dôrazom a pohybom robil obrane Nižnej obrovské problémy. Už pri svojom prvom striedaní od zmeny vsietil kontaktný gól na 3:5. Hra sa pomaly začala vyrovnávať. AS sa čoraz viac dostával pred bránku domáceho Tureka. Povzbudení Trenčania však často zabúdali na zadné vrátka, čo potrestali gólmi Medžo a Laštík – 7:3. Zdalo sa, že je po zápase. Takmer dvesto fanúšikov hnalo florbalistov Nižnej za sedemnástym triumfom v rade. Hneď v úvode tretej tretiny znížil Peter Heleš na 5:7 a ešte pred koncom prvej polovice tretej tretiny bolo vyrovnané (7:7). Domáci si vzali oddychový čas. Rozbehnutý AS to však nezastavilo. V 51. min sa dobre zorientoval v bránkovisku Mandinec a trafil loptičku krásne zo vzduchu – 8:7. Už o dve minúty bolo vyrovnané. Ostávalo päť minút do konca stretnutia, keď prišla chvíľka Melichera v bránke AS. Reflexívnym zákrokom na bránkovej čiare zabránil gólu a hneď z pokračujúcej akcie sa presadil Pavol Heleš – 9:8. Skóre stretnutia uzavrel Pavol Heleš nekompromisne pod žŕdku.

TJ A - FbO Nižná – Florbalový klub AS Trenčín 8:10 (2:2, 5:2, 1:6)

Góly: 8. Medžo (Bachan), 10. Bachan (Šroba), 22. Medžo (Bachan), 24. Čuporák (Bachan), 29. Reguly (Bachan), 36. Medžo (Santer), 38. Laštík (Zemančík), 53. Reguly (Laštík) – 7. Kusenda (Ellinger), 17. Matejka (Peter Heleš), 32. Pavol Heleš (Klapita), 39. Dávidek (Machara), 42. Peter Heleš (Matejka), 46. Pavol Heleš, 47. Mikolaj (Matejka) 51. Mandinec (Pavol Heleš), 55. Pavol Heleš, 60. Pavol Heleš

Vylúčení: 4:5, Bachan (Nižná) 5 min za hrubosť, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 156

Zostava AS: Melicher – Machara, Dávidek, Klapita, Kováč, Pavol Heleš – Peter Heleš, Matejka, Mikolaj – Mandinec, Meliš, Baroš – Ellinger, Múčka, Kusenda

Pavol Heleš (autor štyroch gólov a asistencie): „Po polročnej pauze od florbalu spôsobenej enormným pracovným vyťažením bol pre mňa tento zápas výzvou. Všetci sme mali jeden cieľ. Prerušiť sériu Nižnej a dokázať, že máme mužstvo, ktoré dokáže poraziť kohokoľvek. Zápas sa pre nás vôbec nevyvíjal ideálne. Zo začiatku sme sa sústredili skôr na rozhodcov. Prišla ale zmena zostavy. Začali sme sa viac dostávať do šancí a tlačiť pred Tureka v bránke Nižnej. To nás posúvalo bližšie k víťazstvu. Musím poďakovať všetkým chalanom za obetavý výkon v obrane a nášmu brankárovi Pepkovi (Melicherovi). V závere predviedol famózny zákrok, čím prakticky zachránil zápas.“