Aktuálne 18.11.2017

O termíne zápasu proti Michalovciam rozhodne ÚLK v utorok

Sobotňajší zápas 16. kola futbalovej Fortuna ligy 2017/2018 medzi MFK Zemplín Michalovce a AS Trenčín odložili. Dôvodom bol nespôsobilý stav hracej plochy, na ktorej stálo množstvo vody.

Hlavný rozhodca Boris Marhefka skontroloval trávnik a rozhodol, že nie je spôsobilý pre zápas. O novom termíne zápasu rozhodne v utorok riadiaci orgán súťaže prezídium Únie ligových klubov (ÚLK).

"Už pred zápasom, keď sme prišli nebolo ihrisko spôsobilé. Za dve hodiny sa to nezmenilo. Nemalo zmysel ďalej čakať, hracia plocha bola nespôsobilá, pre hráčov nebezpečná. Plocha bola podmočená. Boli na nej miesta, kde sa nachádzalo strašne veľa vody a lopta by nemala pohyb," povedal hlavný rozhodca a tréner MFK Zemplín Anton Šoltis doplnil: "Nemám kompetencie odpovedať na túto otázku, možno pršalo viac, no nemalo by sa to stávať. Ten mokrý terén by vyhovoval viac nám ako súperovi, no je tu veľa vody, musíme to rešpektovať. Nebol by to futbal. Hádam nájdeme náhradný termín a odohráme to ešte túto jeseň."

Správa o zrušení zápasu nás nepotešila. Do Michaloviec sme pricestovali už v piatok podvečer. "Je to podmočené, na trávniku stojí voda. S futbalom by to nemalo nič spoločné, ľahko by mohlo dôjsť k zraneniu. Niečo podobné sme zažili už v Banskej Bystrici, kde to po polčase ukončili. Je to rozumnejšie, akoby sme sa tu mali kopať a boli by len samé súboje. Samozrejme, je to škoda hlavne z toho pohľadu, že opäť budeme musieť absolvovať tú dlhú cestu. Uvidíme, či to bude ešte na jeseň, alebo až na jar. Tešili sme sa na zápas po reprezentačnej prestávke, žiaľ, počasie a ihrisko neovplyvníme. Musíme sa sústrediť na to, aby sme sa dobre pripravili na ďalší duel proti Ružomberku. Dúfam, že budeme ešte hladnejší po úspechu," dodal kapitán AS Trenčín Peter Kleščík.

Akonáhle rozhodca Boris Marhefka rozhodol o zrušení zápasu, predstavitelia klubu si sadli za jeden stôl s návrhmi o náhradnom termíne. Dohoda zatiaľ nepadla, konečné slovo tak bude mať riadiaci orgán Fortuna ligy. "Domáci nám navrhli náhradný termín utorok 28. november. Mali sme desať minút na to, aby sme sa rozhodli. Ide o koniec novembra a vieme, aké má byť v najbližších dňoch počasie. Preto sme s týmto termínom nesúhlasili. Počkáme si na stanovisko ÚLK, ktoré si musí spraviť analýzu stavu a rozhodnúť tak, aby to bolo dobré pre futbal a zdravie hráčov," povedal mediálny manažér AS Trenčín Martin Galajda.

Autor: tasr, profutbal.sk
Rozpis zápasov
14:00
príprava, 23.3.2018
Honvéd Budapešť - AS Trenčín
Fortuna liga, 24. kolo, 17.3.2018
MFK Ružomberok - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 20.3.2018

Ubbink: Striedame dobré zápasy so zlými, pre fanúšikov to musí byť frustrujúce

Zverenci trénera Vladimíra Cifraniča neokúsili od konca...

ASTV 19.3.2018

ASTV: Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Ružomberku

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Fortuna ligy MFK Ružomberok - AS Trenčín (2:1).

ASTV 18.3.2018

ASTV: Tlačová konferencia po zápase proti Ružomberku

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy MFK Ružomberok - AS Trenčín...

A-tím 17.3.2018

Proti Ružomberku sme viedli, ale napokon prehrali

Zverenci trénera Vladimíra Cifraniča prehrali v druhom zápase ligovej nadstavby na ihrisku...

adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  VRM  Edart
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak  wsm  aegon