Aktuálne 18.11.2017

O termíne zápasu proti Michalovciam rozhodne ÚLK v utorok

Sobotňajší zápas 16. kola futbalovej Fortuna ligy 2017/2018 medzi MFK Zemplín Michalovce a AS Trenčín odložili. Dôvodom bol nespôsobilý stav hracej plochy, na ktorej stálo množstvo vody.

Hlavný rozhodca Boris Marhefka skontroloval trávnik a rozhodol, že nie je spôsobilý pre zápas. O novom termíne zápasu rozhodne v utorok riadiaci orgán súťaže prezídium Únie ligových klubov (ÚLK).

"Už pred zápasom, keď sme prišli nebolo ihrisko spôsobilé. Za dve hodiny sa to nezmenilo. Nemalo zmysel ďalej čakať, hracia plocha bola nespôsobilá, pre hráčov nebezpečná. Plocha bola podmočená. Boli na nej miesta, kde sa nachádzalo strašne veľa vody a lopta by nemala pohyb," povedal hlavný rozhodca a tréner MFK Zemplín Anton Šoltis doplnil: "Nemám kompetencie odpovedať na túto otázku, možno pršalo viac, no nemalo by sa to stávať. Ten mokrý terén by vyhovoval viac nám ako súperovi, no je tu veľa vody, musíme to rešpektovať. Nebol by to futbal. Hádam nájdeme náhradný termín a odohráme to ešte túto jeseň."

Správa o zrušení zápasu nás nepotešila. Do Michaloviec sme pricestovali už v piatok podvečer. "Je to podmočené, na trávniku stojí voda. S futbalom by to nemalo nič spoločné, ľahko by mohlo dôjsť k zraneniu. Niečo podobné sme zažili už v Banskej Bystrici, kde to po polčase ukončili. Je to rozumnejšie, akoby sme sa tu mali kopať a boli by len samé súboje. Samozrejme, je to škoda hlavne z toho pohľadu, že opäť budeme musieť absolvovať tú dlhú cestu. Uvidíme, či to bude ešte na jeseň, alebo až na jar. Tešili sme sa na zápas po reprezentačnej prestávke, žiaľ, počasie a ihrisko neovplyvníme. Musíme sa sústrediť na to, aby sme sa dobre pripravili na ďalší duel proti Ružomberku. Dúfam, že budeme ešte hladnejší po úspechu," dodal kapitán AS Trenčín Peter Kleščík.

Akonáhle rozhodca Boris Marhefka rozhodol o zrušení zápasu, predstavitelia klubu si sadli za jeden stôl s návrhmi o náhradnom termíne. Dohoda zatiaľ nepadla, konečné slovo tak bude mať riadiaci orgán Fortuna ligy. "Domáci nám navrhli náhradný termín utorok 28. november. Mali sme desať minút na to, aby sme sa rozhodli. Ide o koniec novembra a vieme, aké má byť v najbližších dňoch počasie. Preto sme s týmto termínom nesúhlasili. Počkáme si na stanovisko ÚLK, ktoré si musí spraviť analýzu stavu a rozhodnúť tak, aby to bolo dobré pre futbal a zdravie hráčov," povedal mediálny manažér AS Trenčín Martin Galajda.

Autor: tasr, profutbal.sk
Rozpis zápasov
 
Fortuna liga, 20. kolo, 17.2.2018
FC Nitra - AS Trenčín
Fortuna liga, 19. kolo, 9.12.2017
AS Trenčín - MŠK Žilina
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 15.12.2017

Fotogaléria z MikulAS Cupu 2017

Fotogaléria Petra Kapustu z MikulAS Cupu 2017.

ASTV 15.12.2017

Piate víťazstvo Hodžovej na MikulAS Cupe

AS Trenčín s podporou partnerov klubu pripravil pre žiakov prvého stupňa základných škôl spod...

bedminton 13.12.2017

Hliničan bronzový vo dvojhre, spoločne s Matejkom strieborní

Počas uplynulého víkendu privítala trenčianska športová hala M-šport...

ASTV 12.12.2017

Práce na výstavbe štadióna nabrali rýchlejší spád

Hoci sa výstavba nového štadióna stretáva s problémami, celý proces nabral v uplynulých...

adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  VRM  Edart
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak  wsm  aegon