Hviezdy deťom 24.6.2016

Hviezdy deťom priniesli opäť radosť a pomocnú ruku tým, ktorí to potrebujú najviac

Priamo na futbalovom štadióne na Sihoti usporiadal AS Trenčín s podporou partnerov už ôsmy ročník tradičnej charitatívnej akcie Hviezdy deťom. Počas uplynulých siedmich rokov putovalo vďaka podpore podujatia zo strany sponzorov a osobností na pomoc tým, ktorí to potrebujú najviac, cez 100 000 eur. Aj tentoraz pôjde na charitatívne účely nielen v Trenčíne a jeho blízkom okolí päťmiestna suma.

„Ďakujeme všetkým, ktorí sa aj tento rok spojili pre dobrú vec. Od partnerov projektu, cez športovcov, podporovateľov, fanúšikov, divákov a spoluorganizátorov. Sme šťastní, že máme za sebou už ôsmy ročník akcie. Keď sme začínali, nedúfali sme, že vytvoríme tak úžasnú tradíciu. Všetko je vďaka podpore množstva skvelých ľudí,“ povedal marketingový manažér AS Trenčín a jeden z hlavných organizátorov projektu Igor Schlesinger. „Potešilo nás množstvo pozitívnych reakcií zo všetkých strán. Dnes vieme, že pomôžeme deťom a ľudom s ich ťažkým osudom opäť zaujímavou sumou. Veríme, že to bude suma na úrovni 20 000 eur.“

Hviezdy deťom ponúkli nielen tradičný futbalový turnaj osobností, autogramiády a turnaj nádejí, ale bohatý sprievodný program nielen pre najmenších. Na ploche štadióna nechýbali okrem atrakcií, detského divadla ani tréningové workshopy aikida, hokeja, hádzanej, tenisu, futbalu alebo florbalu. Celý deň sa niesol aj v duchu všeobecného športového rozvoja, čo je jeden z princípov nedávno vzniknutej Asociácie športov Trenčín.

Najzaujímavejší pre návštevníkov podujatia bol turnaj osobností. Tradičným lídrom tímu hokejistov bol trojnásobný víťaz Stanleyho pohára Marián Hossa, ktorý priviedol aj Tomáša Tatara, Tomáša Kopeckého, Martin Réwaya alebo Mariána Gáboríka. „Opäť to bola skvelá akcia. Výťažok ide už tradične na dobrú vec. Sme radi, že môžeme tento projekt podporiť,“ povedal Marián Gáborík.

Víťaz turnaja nádejí do deväť rokov AS Trenčín si v rámci hlavného programu zahral proti výberu hokejistov exhibičný zápas, ktorý sa stal korisťou mladých trenčianskych futbalistov. „Pre deti to je skutočne perfektné. Je skvelé vidieť ich entuziazmus a zanietenie pre futbal,“ povedal Tomáš Kopecký a Marián Hossa dodal: „Boli skvelí. Hrali s chuťou. Rád sa pozerám na deti, keď športujú. Najmä, keď im to takto ide.“

Pri príležitosti olympijských hier v Rio de Janeiro sme s pomocou dvojnásobného medailistu z hier v Atlante a v Aténach, dvojnásobného najlepšieho strelca sveta a viacnásobného majstra Európy Jozefa Gönciho zložili družstvo „olympionikov“. Po jeho boku sa predstavia aj Pavol Hurajt, Attila Bátky alebo Michal Martikán. „Akcie pre deti sú vždy skvelé. Ak mám možnosť, vždy sa rád zapojím,“ povedal olympijský víťaz z Atlanty a z Pekingu a desaťnásobný majster sveta Martikán.

Veľmi atraktívne zloženie predstavilo aj združenie Československý lev. Počas európskeho šampionátu sa v tíme predstavia bývalí reprezentanti Július Šimon, Ladislav Jurkemik, Ľubomír Luhový, Ján Kocian, Vladimír Kinder a to všetko pod dohľadom úspešného trénera Antona Dragúňa. Štvrtým tímom turnaja bol AS Trenčín. Kapitán Peter Kleščík privedie na ihrisko aj Igora Šemrinca, Ibrahima Rabia, Samuela Kalua, Matúša Bera, Jakuba Holúbeka a Gina van Kessela.

Tohtoročné „Hviezdy deťom“ sme organizovali v spolupráci so Slovenským paralympijským výborom. „Sme radi, že sa nám podarilo spoločne priblížiť návštevníkom akcie aj paralympijské športy. Priamo na trávniku mohli vidieť bocciu, sledge hokej a lukostreľbu. Všetky si mohli vyskúšať za pomoci našich reprezentantov. Na záver dňa sa uskutočnil exhibičný zápas v boccii, v ktorom nastúpili napríklad aj Martin Réway, Matúš Bero a Michal Martikán,“ povedala manažérka podujatí AS Trenčín Petra Drábová.

„Dnes nie je ľahké vytvoriť a udržať pri živote na naše pomery veľký projekt. Máme však pri sebe skvelých partnerov, ktorí nám veľmi pomáhajú. Dnes to je približne tridsať spoločností. Špeciálne poďakovanie patrí generálnemu partnerovi Hviezdy deťom Slovenským elektrárňam, ktoré sú s nami od prvých krokov akcie,“ povedal Igor Schlesinger a na záver dodal: „Podstatné pre nás všetkých je, že pri každoročnom odovzdávaní výťažku z akcie vidíme skutočný význam tohto podujatia.“ 

Fotogaléria

               
 
Autor: astn
Rozpis zápasov
18:00
fortuna liga, 29. kolo, 28.4.2017
AS Trenčín - MŠK Žilina
fortuna liga, 28. kolo, 22.4.2017
AS Trenčín - MFK Ružomberok
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 23.4.2017

ASTV: Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Ružomberku

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Fortuna ligy AS Trenčín - MFK Ružomberok (2:1).

ASTV 23.4.2017

ASTV: Tlačová konferencia po zápase proti Ružomberku

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy AS Trenčín - MFK Ružomberok...

A-tím 22.4.2017

Skvelý druhopolčasový obrat proti Ružomberku

Zverenci trénera Martina Ševelu zdolali v zápase 28. kola Fortuna ligy MFK Ružomberok 2:1...

ASTV 22.4.2017

ASTV: Kleščík pred zápasom proti Ružomberku

ASTV vám prináša rozhovor s Petrom Kleščíkom pred zápasom 28. kola Fortuna ligy proti MFK...

Aegon  adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  VRM  Edart
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  MM Transped  Machunka  Metanova  R-Trans slovlak  wsm