Hádzaná 6.4.2017

Hádzanárky zaskočili šiesty Olomouc

Hádzanárky AS Trenčín vyhrali v zápase 23. kola medzinárodnej WHIL na palubovke Zory Olomouc o jediný gól 28:27 (12:14). Mladým Trenčiankam patrí jedenásta priečka tabuľky. Olomoucu je šiesty.

Trenčianky začali bez rešpektu. V 8. min Zemanovičová upravila na 4:0. Domáce hráčky po oddychovom čase dali svoj prvý gól. V 16. min ešte stále viedli Trenčianky, keď na 8:6 upravila Monika Rajnohová. Hluchú chvíľu hosťujúceho tímu a nepremieňanie šancí AS domáce hráčky okamžite využili. Vývoj zápasu dokázali zvrátiť vo svoj prospech, keď v 24. min Olomouc viedol 11:9. V posledných momentoch prvého polčasu Erika Rajnohová a Nejedlíková stiahli náskok domáceho družstva (11:12), ale posledných päť minút patril domácej Fryčákovej. V 33. min stretnutia viedli domáce hádzanárky 17:13. Všetko sa však zmenilo v 40. min, keď Nejedlíková vyrovnala stav na 18:18. Domáci Olomouc síce znovu ušiel Trenčiankam na trojgólový rozdiel, no hráčky AS hrali s veľkým nasadením a Erika Rajnohová v 52. min vyrovnala na 24:24. Do dvojgólového vedenia 26:24 sa AS dostalo presnými strelami Zemanovičovej a Moniky Rajnohovej. Do konca zápasu zostávali tri minúty. V 58. minúte bol ale stav opäť vyrovnaný. S tým však nesúhlasila Kostelná a svojim siedmym gólom definitívne rozhodla.

Zdena Rajnohová (trénerka HK AS Trenčín): „Táto výhra nám potvrdila narastajúcu formu družstva. Víťazstvo je pre nás veľmi cenné. Hoci sme v prvom polčase spravili veľa technických chýb, dokázali sme sa v druhom zomknúť a napriek všetkému vyhrať. Všetky dievčatá podali bojovný výkon. Bola cítiť túžba po víťazstve, sila kolektívu, lavička žila. Dievčatá sa zomkli.“

DHK Zora Olomouc - HK AS Trenčín 27:28 (14:12)

DHK: Bártová, Rašková – Jansová, Hvostaľová, Hurychová 1, Salčáková, Trumpešová 1, Salašová 2, Gebre Sellasieová 1, Tereza Fryčáková 7, Kubáčková 6, Sovová 3, Vendula Fryčáková 3, Gajdošíková 3/2, Růžičková

AS: Rehušová, Hanzalíková – Takáčová, Minárechová, Mesárošová, Jašková, Matejíková, Zemanovičová 5, Kostelná 7/3, Nejedlíková 5, Ušiaková 2, Blažeková, Monika Rajnohová 5, Erika Rajnohová 4

Pokutové hody: 3/2 – 4/3, vylúčené: 2 – 5, rozhodovali: Šlezingr a Špunar, 155 divákov

Priebeh: 0:4, 3:6, 5:8, 14:11, 17:13, 17:17, 21:18, 24:26, 27:27