Hádzaná 29.9.2016

Hádzanárky zaplatili vo Veselí nováčikovskú daň

Hádzanárky AS Trenčín prehrali počas víkendu v zápase 4. kola medzinárodnej WHIL na palubovke SHK Veselí nad Moravou 25:36 (8:16). Dievčatá dohrali posledné stretnutie pred reprezentačnou prestávkou. Najbližší súboj ich čaká v sobotu 15. októbra o 18.00 h doma proti HK Slávia Partizánske.

Hneď v prvej minúte otvorila skóre stretnutia domáca Olšovská. Veselí od začiatku stretnutia ukázalo, kto bude udávať tempo hry. V štvrtej minúte prišiel prvý gól Trenčaniek, ktorý po peknej akcii vsietila Zemanovičová. Znížila však len na 1:4. Strelecky disponované trio Olšovská, Vargová a Šustková bolo pri chuti, na čo trénerka AS reagovala oddychovým časom. Zmena obranného systému a zásahy brankárky Hanzalíkovej na chvíľu pomohli. Trenčianky po góloch Kostelnej, Minarechovej a Blažekovej stiahli náskok domácich hráčok na rozdiel troch gólov. V dvanástej minúte bol stav 5:8. Druhých pätnásť minút prvého polčasu jasne patrilo domácim hráčkam, ktoré postupne zvyšovali vedenie. V druhom polčase vynikali v tíme Veselí spojky, ktoré boli pilierom svojho tímu. Mladé hráčky AS však nezložili zbrane a bojovali až do konca.

Zdena Rajnohová (trénerka HK AS Trenčín): „Z našej strany sme mali katastrofálne nástupy do oboch polčasov. Veľké problémy nám robil spojkový rad, ktorý disponoval dynamickými strelkyňami. Nie som spokojná s našou obranou, dievčatá vôbec nedodržali pokyny. V útočnej fáze sme sa presadzovali ťažko, ale ukázali sme aj pekné akcie. Dokázali sme sa presadiť. V bráne sa stabilnými výkonmi ukazuje Hanzalíková a z poľa vyniká Kostelná. Nikdy to však nie je o jednotlivcoch. Celý tím pracoval, hral a bojoval na hranici svojich možností. Dievčatám napriek vysokej prehre ďakujem za ich prístup. Som presvedčená, že výsledky sa dostavia.“

SHK Veselí nad Moravou - HK AS Trenčín 36:25 (16:8)

SHK: Nejezchlebová, Lekešová - Šustková 9, Vargová 9/1, Olšovská 8, Kosinková, Balážová 1, Kalivodová 3, Lukšíková 1, Vinklárková 3, Pastorková 1, Soldánová 1

AS: Hanzalíková, Furgaláková - Takáčová, Žitňanová, Minárechová 4, Ondová 1, Mesárošová, Jašková 1/1, Matejíková 2, Zemanovičová 1, Kostelná 8/3, Nejedlíková 4, Marcineková, Blažeková 4

Pokutové hody: 1/1 - 7/4, vylúčené: 3 - 0, rozhodovali: Brzósková a Pavelová, 360 divákov

ASTV 29.3.2024

Gong | Musíme ďalej tvrdo pracovať a ťahať za jeden povraz

Naše mužstvo pod taktovkou trénera Iliju Stolicu čaká po reprezentačnej prestávke...