florbal 21.11.2016

Florbalisti na domácej palubovke naďalej bez prehry

Florbalisti FBK AS Trenčín sú aj po víkendovom 12. kole extraligy bez prehry pred vlastnými divákmi. Proti najlepšej obrane v súťaži nedokázal nájsť recept FBC Mikuláš Prešov. Trenčania sa presadzovali po krásnych akciách na jeden dotyk so zakončením do prázdnej brány.

Prešovčania vyrukovali v prvej tretine aktívnou hrou s vysokým napádaním, čo hráčov AS v úvode trochu zaskočilo. Po zmene rozostavenia však domáci florbalisti dokázali ľahšie prenikať okolo súperových napádajúcich hráčov a akciami na jeden dotyk prečíslovali Prešovčanov. Ukážkové boli najmä akcie so zakončením Macharu (1:0) a Mikolaja (2:1). Hostia po druhý raz vyrovnali, no to bolo posledný raz, keď siahali v tomto stretnutí na zisk bodov. V 16. min strelou od polovičky ihriska poslal svoj tím do vedenia Pavol Heleš. Posledné slovo v prvej tretine mal skvele hrajúci Machara – 4:2. Tento gól ukľudnil hráčov AS a zobral vietor z plachiet Prešovčanov, ktorých tlak opadol. Súper hrajúci len na dve útočné formácie postupne fyzicky začal strácať. V druhej tretine sa nedokázal presadiť. Trenčania zvýšili skóre zásluhou šibenice Meliša a tretím gólom Macharu už na 6:2. Očakávanie oživenie tlaku zo strany Prešova v tretej tretine neprišlo, preto AS pohodlne dokráčalo za víťazstvom v zápase. Matejka výstavnou strelou obratom zvýšil na 8:3. Stretnutie skúsil zdramatizovať Leško gólom na 4:8, ale Meliš pri záverečnej hre bez brankára spečatil na konečných 9:4.

FBK AS Trenčín – FBC Mikuláš Prešov 9:4 (4:2, 2:0, 3:2)

Góly: 3. Machara (Matejka), 14. Mikolaj (Peter Heleš), 17. Pavol Heleš, 18. Machara (Dávidek), 31. Meliš, 39. Machara (Pavol Heleš), 43. Žilinský (Machara), 44. Matejka (Peter Heleš), 60. Meliš – 10. Magura (Tall), 15. Joščák (Tall), 43. Tall (Joščák), 59. Leško (Sikorjak)

Vylúčení: 1:0, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 90 divákov

AS: Turek – Klapita, Kováč, Machara, Dávidek – Peter Heleš, Matejka, Mikolaj – Meliš, Pavol Heleš, Mandinec – Ellinger, Múčka, Žilinský – Žiaček

FBC: Sninčák (49. Prevužňák) – Danč, Komínek, Leško, Krivda, Adamov, Magura, Sikorjak, Štofko, Novotný, Tall, Aštary, Fedor, Joščák

Fotogalérie 15.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC ViOn Zlaté Moravce

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 5. kola nadstavby Niké ligy proti FC ViOn...