ASTV 16.9.2016

Dramatické florbalové derby korisťou AS po nájazdoch

Mestské derby medzi Florbalovým klubom AS Trenčín a 1. FBC Trenčín otvorilo nový ročník extraligy florbalistov. O výsledku rozhodli po dramatickom priebehu až samostatné nájazdy, v ktorých uspel domáci AS. Ten svojho dlhoročného rivala a štvornásobného majstra Slovenska zdolal 6:5. Slávnostné vhadzovanie zaobstaral tréner futbalistov AS Trenčín Martin Ševela.

Do posledného miesta zaplnené M-Šport centrum na ostrove videlo zápas plný bojovnosti, tvrdých osobných súbojov, nasadenia a skvelých florbalových akcií. Prvý gól zápasu strelili hostia, ktorí viedli aj 2:1 a 3:2. Domácim sa však v úvode tretej tretiny podarilo otočiť skóre stretnutia na 4:3 gólmi Macharuv a Múčku. Hostia však vyrovnali a do záverečného klaksónu dokázali odpovedať aj na gól Petra Heleša na 5:4. O víťazovi sa nerozhodlo ani v predĺžení a na rad tak prišli samostatné nájazdy. Tie boli rovnako dramatické ako samotný zápas. Pevnejšie nervy mali napokon hráči domáceho AS.

AS Trenčín - 1. FBC Trenčín 6:5 sn (2:3, 1:0, 2:2 - 0:0)
Góly: Meliš (Machara), Machara (Peter Heleš), Machara (Matejka), Múčka (Kováč), Peter Heleš (Machara), víťazný nájazd Machara - Poruban, Seriš (Kupka), Seriš (Kollár), Kiačik (Zeliezka), Zeliezka (Bičan)
Vylúčení: 4:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 490 divákov

AS: Turek (Melicher)- Pavol Heleš, Kováč, Machara, Dávidek, Hrušovský, Balaj - Klapita, Matejka, Mikolaj - Meliš, Peter Heleš, Mandinec - Seewald, Múčka, Žilinský – Žiaček

1. FBC: Kyselica (Ďurmek) - Bičan, Ďurík, Mitucha, Poruban, Mateják, Rebro, Gallo, Kupka, Kollár, Trefný, Zeliezka, Kiačik, Kukáň, Filadelfi, Seriš