Zápasy - archiv 19.1.2010

Výprask vo štvrťfinále Tipsport ligy

MŠK Žilina – AS Trenčín 7:1 (3:1).

Zverenci trénera Adriána Guľu sa rozlúčili so zimnou Tipsport ligou po vysokej štvrťfinálovej prehre s MŠK Žilina 1:7 (1:3). V tréningovom komplexe 1. FC Brno patril úvod zápasu a celý druhý polčas favoritovi, ktorý mladým Trenčanom uštedril výchovnú lekciu. Tá nasledovala po troch úspechoch v rade a triumfe v základnej skupine.

Líder Corgoň ligy začas zostra. Už v 3. min kopal Mráz rohový kop a Piaček hlavou otvoril skóre stretnutia – 0:1. O ďalšie tri minúty neskôr vyšachovali Rilke s Ježom našu obranu a Oravec skóroval bez problémov do prázdnej bránky – 0:2. Nasledujúce minúty priniesli zaujímavý futbal aj zo strany AS. Depetris v 12. min nebezpečne vystrelil, no Krnáč sa nenechal prekvapiť. Viackrát sa sľubne ukázala kombianácia dvojice Hlohovský – Kubík. Druhý menovaný mieril po štvrťhodine vedľa. V 21. min sa k priamemu kopu postavil Hlohovský, ale žilinský brankár jeho strelu vyškriabal na roh. O tri minúty neskôr Mazán uvoľnil Depetrisa, no jeho „koníček“ približne z jedenástich metrov Krnáč chytil. Po polhodine hry zakončil akciu Depetrisa a Hlohovského aktívny Kubík a znížil na 1:2. V 45. min rýchlu kontru súpera premenil na gól Oravec a prakticky rozhodol – 1:3.

V 47. min sa Majtán uvoľnil okolo Ševelu a svojim premiérovým gólom v drese Žiliny zvýšil na rozdiel troch gólov – 1:4. Ďalší presný zásah pridal v 66. minúte mladý Fotyik a Žilina viedla už 5:1. MŠK sa ani s týmto náskokom neuspokojil. V 76. min sa po druhý raz presadil Majtán a ten istý hráč v predposlednej minúte riadneho hracieho času vrátil loptu na Angeloviča, ktorý uzavrel vysokú prehru AS na konečných 1:7.

MŠK Žilina – AS Trenčín 7:1 (3:1)

Góly: 3. Piaček, 6. Oravec, 45. Oravec, 47. Majtán, 66. Fotyik, 76. Majtán, 89. Angelovič – 30. Kubík

Domáci: Krnáč - Tsimakuridze (46. Angelovič), Piaček, Šourek, Mráz (46. Leitner) - Vyskočil, Jež, Pečalka (63.Guldan), Rilke (46.Kobylík) - Lietava (46.Majtán), Oravec (63.Fotyik)

Hostia: Rožník – Kleščík, Ševela, Peciar, Valla (46. Godál) – Mazán (46. Gergel), Báez (63. Knapp), Štefánik (46. V. Horváth), Hlohovský – Depetris (80. Adi), Kubík (52. Holúbek)

A-tím 19.4.2024

Niké liga | Domáca prehra proti Košiciam

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v šiestom zápase nadstavbe Niké ligy na domácom trávniku...