Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín:

Starší dorast (U18, II. liga) - 15. kolo:
AS Trenčín – Myjava 5:0 (4:0)
Góly AS: Bretschneider, Bartoš (11 m), Kozic, Lacko, Grejták

AS: Hunka - Hrnčár, Vozár, Fraňo, Agafon - Kozic (76. Mazáň), Kebísek, Bartoš (46. Mat. Gajdošík), Grejták (61. Vitkovský) - Bretschneider, Lacko

Miroslav Karas (tréner): „Po skvelom úvode zápasu, kedy sme po výborných akciách po ľavej strane dva razy skórovali už v prvej päťminútovke, sme celý duel mali v rukách po všetkých stránkach. Napriek viacerým absenciám hráčov zo základnej zostavy. Ďalší hráči sa zhostili svojich úloh veľmi dobre. Pokračovali sme v progresívnom trende a najmä v prvom polčase sme ukázali veľa kolmých moderných akcií  a dokázali sme byť aj efektívni. Tempo hry v druhom polčase trochu upadlo, ale napriek tomu treba hráčov za predvedený výkon pochváliť.“

Mladší dorast (U16, II. liga) - 15. kolo:
AS Trenčín – Myjava 2:0 (0:0)
Góly AS: Michalík 2

AS: Zimen - Šulek, Bednárik (Jurdík), Ranko, Kochan - Molnár (Mareček), Chrenko (Čenteš), Bariš, Skovajsa - Michalík, Jurica (Valko)

Milan Spurný (tréner): „Stáva sa už tradíciou, že I. polčas podáme slabší výkon a ani teraz to nebolo inak. Vypracovali sme si nejaké šance, ale ľahkovážne sme ich zahodili. Gól dal Michalík, keď sa dostal k odrazenej lopte. V II. polčase sme pridali vo všetkých činnostiach, prišli ďalšie šance, ktoré sme veselo zahadzovali ďalej. Druhý gól sme dali po spätnej prihrávke Juricu, ktorý našiel na päťke Michalíka. Druhý gól nás upokojil, ale žiaľ ďalšie sme nepridali.“

Starší žiaci (U15, I. liga) - 14. kolo:
ŠKP Inter – AS Trenčín 1:1 (0:0)
Gól AS: Krasňan

AS: Amcha (36. Jánošík) - Antošík, Ďuráči, Škarbala, D. Stránsky - F. Stránsky (46. Vlado), Kucharík, Juliny, Ábel (58. Stankovič) - Repa, Krasňan (69. Gažo)

Eduard Pagáč (tréner): „Na veľmi ťažkom teréne sa hral obojstranne bojovný futbal, my sme boli aktívnejší a aj futbalovejší, mali sme viac v držaní loptu, dokázali sme si aj vypracovať šance, ale tie sme nepremenili. Súper nám dal v 67. min náhodný gól po odrazenej lopte. My sme o minútu vyrovnali, keď sa presadil hlavičkou Krasňan po peknom uvoľnení a centri Vlada z ľavej strany. Zápas mal svoju kvalitu a skončil spravodlivou remízou.“

Starší žiaci (U15, I. liga) - 16. kolo:
ČFK Nitra – AS Trenčín 1:0 (0:0)

AS: Jánošík - Antošík, Ďuráči, Škarbala, D. Stránsky - Ábel (61. Stankovič) - F. Stránsky (36. Vlado), Kucharík, Juliny, Krasňan (51. Bezunk) - Repa (56. Gažo)

Eduard Pagáč (tréner): „Je veľmi zložité hodnotiť tento zápas, lebo sa hral na veľmi zlom a ťažkom teréne, nebol to zápas o futbalovej kvalite, ale o bojovnosti. Snažili sme sa aj napriek zlému terénu hrať aktívny futbal, ale to sa nedalo a Nitra nás svojou agresivitou a jednoduchou hrou úplne eliminovala. Súper keď získal loptu tak ju len nakopol a ich fyzicky dobre stavaní hráči nám robili problémy. Gól sme dostali po dvadsiatich sekundách druhého polčasu, keď sme doplatili na to, že Ďuráči ako stredný obranca riešil situáciu futbalovo a pri rozohrávke mu skočila lopta. Prihral priamo súperovi, ten išiel sám na brankára a premenil.“

Starší žiaci (U15, I. liga) - 17. kolo:
Kostolište – AS Trenčín 4:2 (3:1)
Góly AS: Ďuráči, Juliny

AS: Jánošík - Antošík, Ďuráči, Škarbala, D. Stránsky - F. Stránsky (52. Stankovič), Kucharík, Juliny, Ábel (36. Vlado) - Repa, Krasňan

Eduard Pagáč (tréner): „Na katastrofálnom ihrisku sme predviedli katastrofálnu dvadsaťpäťminútovku, k čomu nám dopomáhali aj katastrofálne pískajúci rozhodcovia. Hneď v úvode sme prehrávali 0:3, všetky tri góly sme dostali po štandardkách a slabom dôraze vo vlastnej šestnástke. Na druhej strane, po toľkých štandardných situáciách v okolí nášho pokutového územia, sa dalo čakať, že súper niečo do bránky dotlačí. Ešte v prvom polčase sa nám podarilo znížiť na 1:3 gólom Ďuráčiho po odrazenej lopte. Druhý polčas sme súpera dostali pod veľký tlak, vypracovali sme si aj vyložené šance, tie sme ale nedokázali premeniť. Podarilo sa to až Julínymu strelou z hranice pokutového územia v predposlednej minúte. Ešte v poslednej minúte vypracoval penaltu pre domáce mužstvo najlepší hráč domácich, rozhodca Fischer. Bol som pripravený na všeličo, ale čo som zažil v tomto zápase v podaní rozhodcov v žiackej lige, keď domáci do 15. min kopali desať priamych kopov z okolia šestnástky, postranný rozhodca mal v prvom polčase stále ruku hore, ukazoval divné ofsajdy, druhý polčas asi odpočíval lebo nezdvihol ani raz, druhý postranný v prvom polčase pustil minimálne päť ofsajdov. Pre istotu bol veľmi aktívny pri mávaní faulov, v druhom polčase odmával dva ofsajdy, ktoré neboli, keď išiel Vlado sám na brankára. Všetkým trom ale suverénne kraľoval hlavný rozhodca Fischer. Presne vedel kedy hru treba kúskovať, na začiatku polčasov zapískať nejaké priame kopy na našej polovici.“

Starší žiaci (U14, I. liga) - 14. kolo:
ŠKP Inter – AS Trenčín 0:4 (0:2)
Góly AS: Polák 4

AS: Zemanovič - Polhorský (60. Kohout), Blažej, Valaštín, Vasko - Jančo, Bariš (47. Bulejko), Holíček, Jánošík (57. Hladký) - Sedláček, Polák

Ľubomír Paraska (tréner): „V drese súpera nastúpilo viacero fyzicky vyspelejších  hráčov, ale nakoniec to bola výhoda pre nás, keďže naši hráči boli pohyblivejší na ťažkom teréne. Myslím, že v celom zápase sme pôsobili futbalovejším dojmom a zaslúžene sme zvíťazili. Súpera sme dobrou kombinačnou hrou a schopnosťou individuálne sa presadiť prečíslili a dostali sa do zakončenia.  Dve čisté šance súperovi výborne zmaril Zemanovič a už druhý zápas po sebe výborne spolupracovala dvojica útočníkov a stredový Holíček, ku ktorým sa pridal aj Jančo. Hlavne Polák okrem štyroch gólov viackrát zamotal hlavy súperovým obrancom. Potešilo ma že aj obrancovia sa nebáli podporiť ofenzívu a zakončiť, aj keď od krajných môže byť podpora ešte aktívnejšia.“

Starší žiaci (U14, I. liga) - 16. kolo:
ČFK Nitra – AS Trenčín 2:2 (0:1)
Góly AS: Polák 2

AS: Zemanovič - Kohout (41. Vasko), Blažej, Valaštín, Polhorský (63. Hladký) - Jančo, Bariš (54. Jakúbek), Holíček, Jánošík (59. Škára) - Sedláček, Polák

Ľubomír Paraska (tréner): „Pred zápasom som sa trochu bál ako sa hráči vyrovnajú s ťažkým terénom, ale prvý polčas ma milo prekvapili. Dokázali sa proti súperovi presadiť kombinačnou hrou a dostávali sme sa do dobrých možností. Bohužiaľ sme dokázali len raz prekonať súperovho brankára a to z 11 m. Súper sa dostal do jednej vyloženej šance, keď my sme nevyužili voľný priestor na protiútok, ale ľahkou prihrávkou sme to umožnili súperovi. Chvalabohu neprekonal nášho brankára. Druhý polčas bol s našej strany slabší.  Problém nám robil súperov útočník, ktorý sa začal presadzovať fyzickou silou a dvakrát skóroval. Viac ma mrzí ale slabšia aktivita z našej strany, keď do útočenia sa zapájala už len trojica našich hráčov a to Polák, Sedláček a Holíček a tak sa o niečo ťažšie presadzovali proti súperovi. Nakoniec sa nám podarilo aspoň vyrovnať po peknej kombinácii oboch útočníkov. Celkovo som bol zo zápasom spokojný na 50 percent, keďže prvý polčas  bol dobrý, ale druhý bol podstatne slabší.“

Starší žiaci (U14, I. liga) - 17. kolo:
Kostolište – AS Trenčín 3:2 (2:1)
Góly AS: Jánošík, Polák

AS: Zemanovič - Polhorský, Blažej, Valaštín, Bulejko (35. Vasko) - Jančo, Bariš (47. Kohout), Holíček, Jánošík - Sedláček, Polák

Ľubomír Paraska (tréner): „Ťažko sa hodnotí takýto zápas, keď našim najväčším súperom bol terén. Domáci nemali záujem hrať futbal, na tom ihrisku sa ani nedal hrať. Kde boli otočení tam to kopli, naopak mi sme sa snažili kombinovať, posúvať loptu od nohy, na čo sme doplatili, lebo pri prvých dvoch góloch (10. a 13. min) sme inkasovali po nepresnostiach v rozohrávke. Po týchto dvoch góloch sa hrali už iba na polovici súpera, vytvorili sme si tlak, ale podarilo sa nám streliť iba kontaktný gól Jánošíkom. Druhý polčas sa začal tak ako skončil prvý, našim tlakom, ale nedokázali sme streliť gól ani z našich vyložených šancí, naopak inkasovali sme po odkopnutej lopte, keď sme všetci mysleli len na útočnú fázu. Podarilo sa nám ešte znížiť z pokutového kopu Polákom, keď bol faulovaný Vasko pri samostatnom úniku. Aj po góle sme si vypracovali ešte šance, najväčšiu mal Polák keď strieľal z päťky do opustenej bránky, v ktorej stál iba súperov hráč a ten mu strelu vyrazil (nevadilo že rukou). V tomto zápase sme si zaslúžili vyhrať, boli sme oveľa futbalovejší, chýbalo nám trochu šťastia, chlapci sa ťažko vyrovnávali s terénom, ale aspoň bojovali a makali až do konca.“