Aktuality - archiv 23.10.2009

Kvalitné považské derby s infarktovým záverom

MFK Púchov – AS Trenčín 2:2 (0:1).

Najsledovanejší zápas 13. kola I. ligy neostal svojej povesti nič dlžný. Domáci Púchovčania mali častejšie loptu pod kontrolou, hosťujúci tím bol naopak nebezpečnejší. Kvalitný zápas priniesol, za neustáleho povzbudzovania priaznivcov Trenčína, nerozhodný výsledok. AS prišiel o body, rovnako ako v stretnutí so Zlatými Moravcami, v záverečnej minúte duelu po štandardnej situácii.

Po zoznamovacej desaťminútovke udreli hneď skraja zápasu hostia. Mazán, ktorý dostal pri neúčasti Kubíka, Salinasa a Peciara príležitosť v základnej zostave, sa rozbehol z vlastnej polovice až do pokutového územia domácich, čakajúcich na prihrávku Depetrisovi. Mladý Trenčan ale zvolil priamu strelu z uhla a otvoril skóre – 0:1. Defenzíve domácich robil starosti aj Depetris. V 17. min mu ponúkol prihrávku Gergel, Argentínčan vnikol do šestnástky, strelou však brankára nezaskočil. Domáci tím odpovedal o tri minúty. Vanák nabil Ondričkovi, jeho strelu zblokoval Kleščík na roh. Po jeho rozohraní sa zmocnil lopty Volešák. Brankár AS založil rýchly protiútok – na jeho konci bola Gergelova strela a Pláničkov zákrok. Po Hlohovského pase v 28. min strieľal opať Gergel, defenzíva domácich tečovala loptu na roh. V 32. min predviedol Depetris tvrdú strelu z ťažkej pozície, domáci gólman ju s problémami vyškriabal na roh. V 39. min dal o sebe vedieť Luhový. Najnebezpečnejší domáci hráč sa ocitol v dobrej šanci, Trenčania odvrátili nepríjemnú strelu na roh. V 42. min sa dostali do rýchleho brejku, zaváňajúceho gólovou tutovkou, Hlohovský s Depetrisom. Argentínčan si nabiehal do voľného priestoru, prihrávky od spoluhráča sa ale nedočkal. Prakticky z protiútoku sa zastreľoval Luhový – mieril vedľa.

Po zaujímavom a rušnom polčase vstúpili do druhého dejstva aktívnejšie Púchovčania. V úvodnej prevahe sa ale k strele dostal iba Luhový – v 54. min to skúšal cez hlavu vedľa brány Volešáka. O niekoľko sekúnd neskôr získal ťažkú loptu Báez, prihrávkou našiel Depetrisa, ktorého strela opečiatkovala spojnicu domácej svätyne. Na opačnej strane sa dostal do nebezpečného postavenia v bezprostrednej Volešákovej blízkosti Mrázek, hruďou loptu do siete neumiestnil. Potom sa dostal na dostrel Gergel, namiesto prihrávky úplne voľnému Horváthovi ale zvoli priamu strelu na bránu, tá ale svoj cieľ minula. V 77. min mal reprezentant do 21 rokov pevnejšie nervy. Na vlastnej polovici vystihol nepresnú rozohrávku domácich, s loptou nabral kurz – súperova brána a svoj brejk bezpečne po zemi premenil – hostia vyhrávali 12 minút pred koncom už dvojgólovým rozdielom. Domáci však nezložili zbrane. Už v 79. min svietilo na ukazovateli skóre 1:2. Nádeje Púchova vzkriesil Luhový. Trenčania sa snažili v záverečnej desaťminútovke oddialiť hrozbu domácich atakov. Darilo sa im to až do záverečnej minúty stretnutia. Po Novisedlákovom rohu v 90. min sa dostala lopta v neprehľadnej situácii k Brezničanovi, ten šťastne vystrelil pomedzi Bizubove i Ševelove nohy a lopta sa zatrepotala vo Volešákovej sieti po druhý raz.

MFK Púchov – AS Trenčín 2:2 (0:1)

Góly: 79. M. Luhový, 90. Brezničan - 11. Mazán, 66. Gergel

Žlté karty: 29. Hlohovský, 86. Mazán, 89. Volešák

Domáci: J. Plánička - Meliš, Brezničan, Radič, Vanák - Riška (74. Loduha), Mart. Luhový, Novisedlák, Jurga (30. Mrázek), J. Chovanec - Ondrička

Hostia: M. Volešák - Godál, Kleščík, M. Ševela, Valla - V. Horváth, F. Hlohovský (61. Knapp), Baez, Gergel, Mazán (78. Bizub) - Depetris

Rozhodovali: Fajčík - D. Hrčka, Čiarnik