Zápasy - archiv 25.4.2009

Hetrik Depetrisa, Trenčín po víťazstve prvý

AS Trenčín - LAFC Lučenec 3:0 (1:0).

AS Trenčín je aj po stretnutí proti „šťuke“ jarnej časti sezóny bez prehry. V domácom stretnutí zdolalo LAFC Lučenec zásluhou troch gólov Davida Depetrisa 3:0 (1:0). Zverenci trénera Ivana Galáda už v šiestom stretnutí v rade neinkasovali.

Hneď v úvodných minútach stretnutia sa k hlavičke dostal Calgaro, ale lopta skončila v rukách hosťujúceho brankára. Lučenec neprišiel pod Čákov hrad s výhradne defenzívnou taktikou, čo potvrdil už v závere úvodnej desaťminútovky. Okolo Knappa sa presadil Gonos, ale jeho strelu zastavila horná žrď Volešákovej brány. Trenčania sa tlačili do krídelných priestorov a práve z takejto akcie otvotili skóre stretnutia. Ereros našiel na pravej strane Kleščíka a jeho center premenil na gólový hlavou Depetris – 1:0. V 21. min sa na ľavej strane uvoľnil Hlohovský, v pokutovom území našiel Depetrisa, ale jeho strela nezapadla za chrbát hosťujúceho brankára. AS sa pokúšalo aj o strely z väčších vzdialeností. Po jednom z projektilov Knappa z viac ako 30 metrov musel predviesť svoje umenie brankár Lučenca Michalík, ktorý loptu vyrazil na roh. Po polhodine hry mohlo byť vyrované. Godál sa pošmikol, Rohovský našiel nabiehajúceho Boháčika, pred ktorým bola už iba poloprázdna brána. Peciar však poslal loptu v poslednej chvíli pred útočníkom hostí na roh. O tri minúty neskôr si Depetris nabehol za chrbát obrany na skvelý pas Knappa, ale mieril iba do brankára. V 37. min vystrašil Michalíka spoza šestnátky Hlohovský, no hosťujúci gólman loptu vytlačil na roh. Záver prvej štyridsaťpäťminútovky patril šanci Gonosa, ale Kleščík zachránil.

Druhý polčas sa začal tlakom AS, ale chýbala finálna prihrávka. V 55. min najskôr hosťujúci gólman vytlačil nepríjemnú hlavičku Peciara, ale Hlohovského vrátenú loptu poslal do siete nepokrytý Depetris. Argentínsky kanonier mohol uzavrieť hetrik v 65. min, ale spred bránky mieril tiesnený nad bránu. V 73. min predviedli nádhernú kombináciu na pravej strane Gergel s Ererosom, ale hosťujúci brankár bol pozorný. Prevaha Trenčanov rástla a hostia v týchto momentoch iba odkopávali. Po jednom zo závarov bol na konci akcie Depetris a tretím gólom v stretnutí upravil na 3:0. AS predviedlo v závere stretnutia niekoľko ďalších akcií, ktoré potešili fanúšikov, no skóre strtnutia sa už nezmenilo.

AS Trenčín - LAFC Lučenec 3:0 (1:0)

Góly: 14., 55. a 74. Depetris

Žlté karty: 37. Peciar, 58. Godál, 67. F. Kubík - 52. Bajza, 52. T. Boháčik, 61. Kopecký

Domáci: Volešák – Kleščík, Godál, Ševela, Peciar – Gergel, Knapp, Calgaro (81. Bubenko), Hlohovský (61. Kubík) – Depetris (85. Čögley), Ereros

Hostia: Michalík – R. Kopecký, Golian, Bajza – Rohovský (54. Karásek), Balaško, Hoferica, Gonos (85. Laurík) – Boháčik (79. Ninburg), P. Ďurica

Rozhodovali: Eperješi - Benko, Jenčura