Aktuality - archiv 14.1.2009

Vysoká prehra s kvalitným súperom

AS Trenčín - FK Mladá Boleslav 1:6 (0:3).

Futbalisti Mladej Boleslavy udelili vo štvrtok popoludní trenčianskemu tímu tvrdú lekciu. Po jeseni druhé mužstvo českej Gambrinus ligy ani na chvíľu nedopustilo, aby sa opakovala letná bezgólová remíza oboch súperov z Nymburku. Zverenci Pavla Hapala dominovali celý zápas po všetkých stránkach a zaslúžene zdolali AS. Trenčín prehral so silným súperom vysoko 1:6 (0:3). V jeho hre ale neabsentovala iba kvalita, ale zdalo sa, že aj väčší zápal a vôľa presadiť sa proti mužstvu pravidelne hrajúcemu európske poháre. Nasledujúcim súperom AS bude 1. FC Brno. Zápas sa uskutoční v tréningovom stredisku mládeže v Brne v utorok 20. januára (14.30 h).

AS Trenčín - Mladá Boleslav 1:6 (0:3)
Góly: Križko - Pecka 3, Kysela 2, Řezníček

Zostavy:
AS Trenčín: Rožník (46. Volešák) – Kleščík (53. Marušinec), Križko, Godál, Peciar (78. Pagkalis) – Pavlenda (53. Čögley), Marček, Lukšík, Kasálek (19. Kubík) – Hlohovský (80. Chanti), Bubenko (64. Šebek)
Mladá Boleslav (I. polčas): Šeda – Dittrich, Rolko, Procházka, Mach – Kysela, Opiela, Sylvestre, Poláček – Papadopulos, Řezníček
Mladá Boleslav (II. polčas): Kubásek – Kalina, Ševinský, Janíček, Svoboda – Nečas, Mendy, Kúdela, Sedláček – Táborský, Pecka

Kvalita severočeského tímu sa začala prejavovať už v úvode stretnutia. V strede poľa organizoval hru vynikajúci Ludovic Sylvestre. Bývalý Sparťan vyskúšal pozornosť Rožníka už v 7. min, no 20-ročný brankár zatiaľ kryl. O tri minúty neskôr vyslal francúzsky defenzívny záložník presnú kolmicu Řezníčkovi a ten nedal Rožníkovi šancu – 0:1. Doslova niekoľko sekúnd po góle našiel Opiela skvelým pasom Papadopulosa. Hráč so skúsenosťami z Arsenalu Londýn či Bayeru Leverkusen vypálil, Rožník síce vyrazil, ale iba pred Kyselu, ktorý do odkrytej brány pohodlne zvýšil - 2:0. Kysela pridal svoj druhý presný zásah po prihrávke Řezníka - 3:0.

Do druhého dejstva nastúpil výber Pavla Hapala s novou jedenástkou. Trenčania vystriedali v prestávke iba brankárov. Rovnako ako Rožník, aj Volešák mal práce vyše hlavy. Za polčas si zachytal možno viac, ako za dva zápasy jesenných majstrákov. Kým sa ale dostal do prevádzkovej teploty, sledoval nádejný pokus Tomáša Marčeka pokúšajúceho sa prekvapiť Kubáska strelou z otočky z hranice pokutového územia. Druhá časť hry patrila najmä Lubošovi Peckovi. Najlepší strelec Gambrinus ligy spred dvoch rokov pribalil Trenčanom na cestu z Břeclavi do Trenčína hetrik. Čestný úspech AS zaznamenal po Bubenkovom rohu a skrumáži pred bránou Juraj Križko.

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov.

ASTV 21.3.2024

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac február

Fotogalérie 19.3.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti MFK Skalica

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 2. kola nadstavby Niké ligy proti MFK Skalica (1:3).