A-tím 20.1.2016

V prvom stredajšom zápase sme zdolali Vltavín

Zverenci trénera Martina Ševelu zvíťazili v prvom stredajšom prípravnom stretnutí, keď na ihrisku tréningovej akadémie Sparty Praha na Strahove zdolali treťoligový Loko Vltavín 5:0 (3:0). Dva góly dal David Guba a po jednom pridali Rafael, Michal Ranko a Jakub Holúbek.
0:5 (0:3)
Praha
PRÍPRAVNÝ, 11:00
Loko Vltavín - AS Trenčín

Loko Vltavín | Krásný (46. Štorc) - Valíček, Abena, Macháček, Macháč, Uvíra, Lancz, Pozníček, Vokoun, Dvořák, Podzimek

AS Trenčín | Vozár – Ranko, Rafael, Lawrence, Holúbek – R. Tóth – S. Kalu (46. Mikeš), Jančo (46. Jin), Kochan, Bala (46. Markoutz) – Guba

Góly: 39. a 67. Guba, 3. Rafael, 16. Ranko, 79. Holúbek (11 m)

Diváci: 20

Skóre stretnutia sme otvorili už po necelých troch minútach hry. Na priamy kop si najlepšie nabehol Rafael a hlavou poslal svoj tím do vedenia. Po štvrťhodine hry sme využili ďalšiu štandardnú situáciu. Lopta sa dostala ku Gubovi , ten ju poslal na Ranka, ktorý už nemal problém skórovať – 2:0. Skóre mohol zvýšiť Rafael, no po rohu mieril hlavou nad bránku. V polovici prvého polčasu sa dostal k slovu aj súper, ale vypracoval si iba dve štandardné situácie. V 34. min nevyužil stopercentnú príležitosť Bala a o chvíľu neskôr ani Lawrence. V 39. min zvýšil na rozdiel troch gólov Guba, keď si nabehol na prihrávku Kalua.

Guba mohol opäť skórovať hneď v úvode druhej štyridsaťpäťminútovky. Najskôr všakmieril iba do brankára a následne mimo žrde. V 65. min poslal Kochan loptu zo šestnástich metrov nad bránku. O dve minúty neskôr Guba upravil na 4:0. Nabehol si na kolmicu z hĺbky poľa a obišiel brankára. Na opačnej strane trafil Uvíra žrď. Dobrú strelu zo sedemnástich metrov vyslal medzi žrde Kochan, no súperov brankár bol pozorný. Skóre stretnutia uzavrel Holúbek, ktorý využil pokutový kop po faule na Markoutza.