A-tím 13.10.2015

V ďalšom kole Slovnaft Cupu sme vyradili Jaslovské Bohunice

Zverenci trénera Martina Ševelu zvíťazili v zápase 4. kola Slovnaft Cupu nad ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice 3:0 (0:0). O prvý gól sa postaral Ryan Koolwijk z pokutového kopu po viac ako hodine hry. V nadstavenom čase sa ešte presadili Gino van Kessel a James Lawrence. V osemfinále domácej pohárovej súťaže bude našim súperom (4. novembra) lepší z dvojice TJ Stráža - MFK Dolný Kubín.
0:3 (0:0)
Jaslovké Bohunice
4. kolo, 15:00
ŠK Blava Jaslovské Bohunice - AS Trenčín

ŠK Blava Jaslovské Bohunice | Píš – Glos, Jakubička, Sekera, Kolarovič – Krajčovič, Bakši, Poláček, Broš (73. Krajčovič) – Machovič (61. Kaľuha), Pavlík (79. Koleno)

AS Trenčín | Šemrinec – Kleščík, Rundič, Skovajsa, Lawrence – Jančo (45. Jin), Koolwijk, Rabiu – Guba, Wesley (65. Schet), Holúbek (45. Van Kessel)

Góly: 65. Koolwijk (11 m), 90. Van Kessel, 90. Lawrence

Žlté karty: 64. Píš, 82. J. Krajčovič – 52. Rabiu

Rozhodovali: Somoláni – Borsányi, Sluk

Diváci: 450

Komentár

Súper sa od začiatku stretnutia stiahol do obranného bloku a po každej našej strate vyrážal do nebezpečných protiútokov. Prípadne to skúšal cez nakopávané lopty. Jedna kontra Blave vyšla už v druhej minúte, no útočník domácich prestrelil. Omnoho nebezpečnejšia bola šanca v 6. min, kedy sa po zaváhaní dostal do vyloženej príležitosti Pavlík, ale Šemrinec podržal svoj tím. Obranný blok sa nám nedarilo kombinačne prekonať, jednou z mála príležitosti bola spolupráca medzi Gubom a Holúbekom. Strelu druhého menovaného dokázal brankár vytesniť na bočnú sieť. V 23. min poslal Lawrence do pokutového územia prudký prízemný center, na ktorý nedosiahol Wesley. O štyri minúty odcentroval z pravej strany Kleščík, ale Holúbkovo zakončenie brankár vyrazil mimo troch žrdí. Tesne pred koncom polčasu dobre zakombinovali Rabiu s Koolwijkom, ten však miesto prihrávky po seba zvolil nepresný vysoký center.

Do druhého polčasu sme nastúpili s dvoma zmenami, čo síce prinieslo oživenie, ale sústredenú obranu súpera sa nám stále nedarilo prekonať. Trápenie mohol prelomiť v 51. min Wesley, vo vyloženej šanci však neusmernil do brány Kleščíkov center. Ďalšiu šancu mal po skvelej Kleščíkovej práci Rabiu. Súperov brankár jeho strelu z hranice pokutového územia dokázal vyraziť. Z následného rohu hlavičkoval Lawrence tesne nad bránku. V 63. min prišiel kľúčový moment zápasu. Hlavný rozhodca posúdil Wesleyho stret s brankárom domácich ako penaltový a Ryan Koolwijk sa z bieleho bodu nemýlil – 1:0. Pavlík v protiútoku obišiel aj Šemrinca, z uhla sa mu však nepodarilo trafiť bránku. V 79. min sa dobre uvoľnil Guba, ktorý nasadil súperovi jasličky. Prihral do stredu pokutového územia Van Kesselovi, ten strelu namieril iba do žrde. Domáci sa naďalej snažili vyrovnať, nepúšťali sme ich však do zakončenia. Náš upokojujúc i gól prišiel až v nadstavenom čase. Spoluprácu si zopakovali Guba a Van Kessel. Tentoraz už Gubov center usmernil holandský krídelník hlavou do siete. Následne sme si ešte vybojovali rohový kop, ktorý z päťky zakončil nohou Lawrence – 3:0.