Zápasy - archiv 26.10.2008

Jediný bod z Trnavy zásluhou mladších žiakov

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín.

Kvarteto mládežníckych výberov AS Trenčín sa počas uplynulých dní predstavilo na ihrisku Spartaka Trnava a nepočínalo si najúspešnejšie. Jediný bod zo „slovenského Ríma“ priniesli zásluhou bezgólovej remízy mladší žiaci.

Starší dorast po vysokej prehre 0:3 klesol už na deviatu priečku v tabuľke najvyššej súťaže. „V prvom polčase sme boli futbalovejší a kombinačnejší. Vypracovali sme si tri vyložené šance. V druhom sa domáci ujali lacno vedenia, keď náš brankár vyrobil za tri minúty dve fatálne chyby a následne striedal. Aj naďalej sme produkovali útočný futbal a vypracovali sme si ďalšie štyri čisté šance, keď ani z vyložených príležitostí zoči-voči brankárovi sme neskórovali. Boli sme lepší, no prehrali rozdielom triedy. Kto nevidel, neuverí,“ zhodnotil tréner Radúz Dorňák.

Mladší dorastenci podľahli svojim trnavským rovesníkom iba o jediný gól (1:2). V ligovej tabuľke im aktuálne patrí ešte o jednu priečku horšie miesto ako ich starším kolegom. „V tomto zápase nás opustilo šťastie. Szabo v 45. min nepremenil pokutový kop a o desať minút neskôr sme dostali gól z polovice ihriska. V 65. min to vyvrcholilo, keď za zraneného náhradného brankára Capa musel ísť do brány Hrnčár. Napriek všetkému boli domáci posledných 15 minút pod neustálym tlakom,“ prezradil kormidelník Jozef Šino.

Prvú prehru po tucte víťazných stretnutí si vo svojej súťaží pripísali starší žiaci, keď Trnave podľahli 0:1. Na jeseň však zaznamenali skvelú bilanciu dvanásť víťazstiev, jednu prehru a skóre 31:5. „Nie je to prvýkrát, že v Trnave, hrá Trenčín proti dvanástim. Treba však povedať, že na začiatku sme si to sami skomplikovali, pretože nás súper predčil väčším nasadením aj bojovnosťou. Gólu v našej sieti predchádzala štandardná situácia na hranici 16-tky. Z hry si domáci nevypracovali žiadnu väčšiu príležitosť. Cez prestávku sme si povedali, v čom sa treba zlepšiť a čoho sa vyvarovať. Náš výkon v druhom polčase bol diametrálne odlišný. Ukázali sme, prečo sme tímom na špici tabuľky. Za prevahu, nezlomnosť a odhodlanie sme si zaslúžili z našich šancí minimálne vyrovnať. Prehra nemení nič na tom, že jeseň bola fantastická a je iba na nás ako nadviažeme na naše výkony v jarnej časti súťaže,“ zhodnotil asistent trénera Roman Marčok.

Už spomenutí mladší žiaci uhrali v stretnutí tabuľkových susedov bezgólovú remízu. Za Trenčanov mali najväčšie šance Polák a Julíny. V druhom polčase sa hra kúskovala. Obe družstvá sa snažili neurobiť vážnejšiu chybu. Zverenci Ľubomíra Parasku sú po jeseni na šiestej priečke a na svojom konte majú 6 víťazstiev, 3 remízy a 4 prehry.

Starší dorast (U19) - 14. kolo:
Spartak Trnava – AS Trenčín 3:0 (0:0)

AS: Šimlaštík - Bizub, Hesek, Taraba, Valla - Zvala, Štefánik - Ďanovský, Královič, Holúbek – Mazan, striedal: Feriančík

Mladší dorast (U17) - 14. kolo:
Spartak Trnava – AS Trenčín 2:1 (1:0)
Gól AS: Agafon

AS: Hunka - Hrnčár, Žabár, Vozár, Agafon - Szabo - Bretschneider, Pupiš, Kozic - Malec, Fraňo, striedali: Cap, Gajdoš

Starší žiaci (U15) - 13. kolo:
Spartak Trnava – AS Trenčín 1:0 (1:0)

AS: Vozár - Habánek, Kováčik, Ranko, Mazáň - Priecel, Bednárik, Čakloš, Skovajsa - Opatovský, Petreje, striedali: Bariš, Jurica

Mladší žiaci (U13) - 13. kolo:
Spartak Trnava – AS Trenčín 0:0 (0:0)

AS: Zemanovič - Kohout, Vlček, Valaštín, Vasko - Hladký, Holíček, Julíny, Jánošík J. - Sedláček, Polák, striedali: Ďuriš, Mandát, Sedláček

Najbližší program:
Starší dorast (U19): AS Trenčín – Prešov (30. októbra, 11.00)
Mladší dorast (U17): AS Trenčín – Prešov (30. októbra, 13.15)

ASTV 29.3.2024

Gong | Musíme ďalej tvrdo pracovať a ťahať za jeden povraz

Naše mužstvo pod taktovkou trénera Iliju Stolicu čaká po reprezentačnej prestávke...