Zápasy - archiv 1.10.2008

Štyri zápasy, štyri vysoké víťazstvá

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín.

Kvarteto ostro sledovaných mládežníckych výberov AS Trenčín má za sebou úspešný uplynulý týždeň. Ani jedno z družstiev vo svojich súťažiach nezaváhalo a všetky štyri tímy dokonca vysoko vyhrali.

Starší dorastenci sa aspoň čiastočne rehabilitovali za nečakanú prehru v derby s AAC, keď doma zdolali predposledný Stropkov (5:2). Ešte v polovici zápasu však svietil na tabuli bezgólový stav. „Súper v prvom polčase úspešne bránil, keď zahustil vlastnú polovicu ihriska. Druhý polčas sme začali agresívnejšie a s potrebným dôrazom. Po rýchlych góloch v 46. a 47. min, sme celkom ovládli hru. Po treťom góle nastalo chvíľkové uspokojenie a súper nás potrestal znížením na 2:3. V závere sme do otvorenej obrany zasadili ďalšie dva údery a zaslúžene sme zvíťazili,“ povedal tréner Radúz Dorňák, ktorého zverenci sú aktuálne tretí.

Mladší dorastenci sú po víťazstve nad Stropkovom (4:1) na deviatej priečke. Po troch prehrách v rade dnes ťahajú šnúru dvoch víťazných súbojov a navyše cestujú na ihrisko predposledných Michaloviec.

Starší žiaci po vysokom víťazstve nad Levicami rozdrvili ďalšieho súpera. Nad Myjavou vyhrali 4:0 a po deviatich kolách sú stále bez straty bodu prví. „Úvodných dvadsať minút sme na ihrisku dominovali. Vyústením našej hernej prevahy boli tri góly. Od tohto momentu sme hru kontrolovali a v závere stretnutia sme pridali ešte jeden zásah,“ komentoval krátko asistent trénera Roman Marčok.

Mladším žiakom patrí po víťazstve v Myjave (5:0) šieste miesto so stratou bodu na tretiu Prievidzu. Za zmienku stojí najmä výkon striedajúceho iba jedenásťročného Prekopa, ktorý sa niekoľkokrát pohral s protihráčmi a poriadne ich vyzvŕtal.