A-tím 16.5.2015

Päť bodov pred Žilinou držíme aj po Myjave

Zverenci trénera Martina Ševelu zvíťazili v deviatom zápase v rade, keď na domácom trávniku zdolali Spartak Myjava 3:1 (1:1). Góly AS zaznamenali Milan Rundič, Jairo a Ryan Koolwijk.
3:1 (1:1)
30. kolo, 19:00
AS Trenčín - Spartak Myjava

AS Trenčín | Šemrinec – Čögley, Ramon, Rundič, Madu - Lobotka - Guba, Bero (86. Kleščík), Rabiu (77. Koolwijk), Van Kessel - Jairo (83. Mondek)

Spartak Myjava | Urminský – Kolár, Jánošík, Častulín, Švec (27. Solnička) – Marček, Bílovský – Daniel, Pekár, Cypris - Kuzma

Góly: 29. Rundič (pen.), 55. Jairo, 78. Koolwijk – 37. Marček

Žlté karty: 32. Marček, 76. Častulín Červené karty: 26. Urminský

Rozhodovali: Michlian – Slyško, Tomčík

Diváci: 2912

Úvod zápasu nevyšiel AS celkom podľa predstáv. Fanúšikov na tribúnach vystrašilo drobné zaváhanie Šemrineca, ktorému spätná prihrávka od Rundiča takmer ušla za bránkovú čiaru. Pozornosť domácich divákov narušilo a niekoľko nepresných prihrávok smerujúcich na súperove kopačky a za postrannú čiaru. S pribúdajúcimi minútami sa hra AS lepšila a prišli aj šance. V 9. min poslal loptu do siete Ramón, ale stál v postavení mimo hru. Myjava sa snažila využívať našu nepresnosť na nebezpečné brejky a následné štandardné situácie na skórovanie. V 11. min hlavičkoval po rohovom kope Kuzma, Šemrinec ale loptu bravúrne vyrazil. O desať minút neskôr vystihol rozohrávku hostí Guba, Urminský však dobre vybehol mimo pokutové územie. Krídelník AS ho už nedokázal obhodiť. Ďalšia šanca prišla v polovici prvého polčasu. Bero si nabehol na kolmú prihrávku. Rútil sa sám na Urminského, ktorý ho fauloval. Gólman Spartaka dostal červenú kartu a pokutový kop proti Solničkovi premenil Rundič. Myjava sa ani v desiatich nepoddala. V 37. min sa jej podarilo vyrovnať. Po priamom kope sa hlavičkou presadil Marček – 1:1. O dve minúty Pekárovu strelu Šemrinec vyrazil špičkami prstov nad bránku.

V úvode druhej štyridsaťpäťminútovky pohrozil Van Kessel, no mieril vedľa ľavej žrde. V 55. min sa už skóre zmenilo. Jairo predviedol individuálne majstrovstvo, keď prešiel cez viacerých hráčov súpera a strelou po zemi upravil na 2:1. Tlak AS narastal a domáci fanúšikovia sa bavili. Rozhodujúci gól mohol po rohovom kope pridať Čögley a následne aj Guba, ani jeden ale neuspel. V bránke Myjave neskončila lopta ani po ďalších šanciach Trenčína. V 78. min Koolwijk napokon uzavrel celkové skóre na konečných 3:1. Po príchode na ihrisko sa postavil k priamemu kopu a prvý dotyk s loptou premenil na gól. Z priameho kopu vymietol pravú šibenicu bránky.