Zápasy - archiv 19.9.2008

Bubenkov gól v závere značí tri body z Michaloviec

MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín 2:3 (2:1).

Zverenci trénera Ivana Galáda po prvý raz v sezóne bodovali naplno na ihrisku súpera, keď vyhrali v Michalovciach 3:2. V polovici stretnutia síce prehrávali jednogólovým rozdielom (1:2), ale ani extrémne ťažký terén im nezabránil v zvrate. Zásluhou bojovného výkonu a gólov Davida Depetrisa a Mareka Bubenka otočili výsledok zápasu vo svoj prospech. Druhý menovaný zaznamenal víťaznú bodku v poslednej minúte riadneho hracieho času. V sobotu (27. septembra, 18.00) privíta AS na domácom ihrisku Humenné a ďalší domáci zápas je na programe až viac ako o mesiac 1. novembra (Inter Bratislava). Trenčín medzitým odohrá tri stretnutia na ihriskách súperov.

Napriek náročným podmienkam podali oba tímy solídne výkony. Michalovce povzbudené nedávnym vyradením Prešova v druhom kole Slovenského pohára (3:1) udreli ako prvé. Šitov našiel v 5. min Gašpara a ten si deviatym gólom v sezóne upevnil líderkú pozíciu v tabuľke strelcov. Hneď z protiútoku našiel Lukšíkov presný center na päťke Hlohovského a ten vyrovnal - 1:1. Po necelej polhodine hry zahral štandardnú situáciu Szórád, Peciar na hranici šestnástky sklepol loptu na Hlohovského, ale ten v gólovej pozícii neuspel. V 33. min sa po ľavej strane presadil Kozár a poslal svoj tím opäť do vedenia - 2:1. Tréner Galád na to zareagoval striedaním Szóráda, ktorého nahradil Godál a spolu s Križkom vytvoril celkom novú a spoľahlivú stopérsku dvojicu.

Pred nástupom na druhý polčas využil trenčiansky kormidelník druhé striedanie. Kasálka hrajúceho na ľavej strane záložnej formácie, ktorý iba získavá po zdravotných problémoch zápasovú kondíciu, nahradil kreatívnejší Bubenku. Práve táto zmena sa napokon ukázala ako kľúčová. Bubenko hneď v 47. min vypracoval akciu, ale jeho strelu Krakovský zrazil na roh. Z následnej výhody však Hlohovský našiel v pokutovom území Depetrisa a ten vyrovnal – 2:2. V 63. min najaktívnejší z domácich Viskup vnikol agresívne do šestnástky, no Godál jeho šancu zlikvidoval. O tri minúty neskôr mal Trenčín šancu na získanie vedenia. Na jedného Michalovčana sa rútili Hlohovský s Depetrisom, ale prvý menovaný prišiel o loptu ešte skôr ako stačil niečo vymyslieť. Desať minút pred záverečným hvizdom vysunul Peciar do ďalšej tutovky aktívneho Hlohovského, ale brankár bol pozorný. Rozhodnutie priniesla až záverečná minúta riadneho hracieho času. Bubenko najskôr stratil loptu, aby ju následne svojim dôrazom odobral jednému z obrancov a z uhla rozhodol - 3:2.

MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín 2:3 (2:1)

Góly: 5. Gaspar, 32. Kozár - 6. Hlohovský, 48. Depetris, 90. Bubenko

Žlté karty: 45. Čavojský, 59. Gamrelidze - 10. Kasálek, 25. Depetris, 43. Križko, 83. Hlohovský

Domáci: Ferenc – Čavojský, Kovalík, Marec, Krakovský – Ruskovský (27. Gamrelidze), Šitov (84. Vajda), Humenník, Viskup – Gašpar, Kozár

Hostia: Volešák – Kleščík, Szórád (36. Godál), Križko, Peciar – Hlohovský, Gergel (74. Báez), Knapp, Lukšík, Kasálek (46. Bubenko) – Depetris

Rozhodovali: Gocník - Bobko, Králik