Zápasy - archiv 13.7.2007

Vysoká prehra v Žiline

V úvodnom zápase nového ročníka Corgoň ligy Žilina jednoznačne prevalcovala Trenčín a schuti si zastrieľala pred zápasom predkola Ligy majstrov s Dudelange.

Diváci si už raketovejší úvod nemohli želať, keď prvú akciu Porázika s Breškom odvrátili hostia na roh, po ktorom Hubočan nastrelil ľavú žrď a po chvíli napol sieť zblízka Nemec. Hostia potom konsolidovali svoje rady, chvíľu sa spamätávali a potom vystrčili rožky, keď najskôr pred Kamenským odvracal na roh Hubočan a potom Doubekovu strelu likvidoval Kuciak. V 18. min však Breška odcentroval na Porázikovu hlavu, Hodál najskôr pokus žilinského útočníka vyrazil, ale Porázik sa z opakovanej pozície nemýlil a bolo 2:0. V 26. min mohol znížiť Doubek, ale z dobrej pozície zakončil iba slabo. Na opačnej strane dostal v 31. min prihrávku z hĺbky poľa do voľného priestoru rýchlonohý Breška a preloboval vybiehajúceho Hodála - 3:0. Do konca polčasu sa už domáci futbalom len bavili, no hneď po prestávke opäť udreli, keď znovu Breška premenil strieľaný center, ktorý predtým dvaja jeho spoluhráči v pokutovom území netrafili, na štvrtý gól Žiliny. Nová akvizícia "šošonov" sa potom porúčala z ihriska za búrlivého potlesku tribún a Vladavič, ktorý prišiel na jeho miesto, už po minúte zvýšoval na 5:0, keď mu Porázik ponúkol loptu do stopercentnej šance a bosniansky útočník nemohol nedať. Kuciak potom musel v 66. min likvidovať dobrú strelu Hlohovského a na opačnej strane predviedol svoje umenie Hodál, ktorý vytlačil nad brvno krásnu strelu Ježa. V 68. min Trenčín zaznamenal gól, keď obrana domácich neodkopla loptu do bezpečia a tá sa od trenčianskeho útočníka Doubeka dokotúľala až do bránky. Na 6:1 upravil v 80. min Štyvar, ktorý z hranice malého vápna prestrelil Hodála. V záverečných minútach sa domáci snažili pridať ešte jeden gól, čo sa v nadstavenom čase podarilo Vladavičovi, ktorý sa pohral s loptou a nedal Hodálovi šancu. Žilina tak jednoznačne prevalcovala Trenčín a schuti si zastrieľala pred zápasom Ligy majstrov s Dudelange.

Góly: 31. a 50. Breška, 63. a 90.+ Vladavič, 1. Nemec, 18. Porázik, 80. Štyvar - 68. Doubek

Domáci: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Hubočan, Leitner - Zdeno Štrba - Breška (62. Vladavič), Devátý, Jež (77. Belák) - Porázik (70. Štyvar), Nemec

Hostia: R. Hodál - Čögley (72. Jakúbek), Cs. Horváth, Mičenec, Gálik - Marček - Jašurek (69. Križko), Hlohovský, Kamenský, Gergel - Doubek

Rozhodovali: Hriňák - Benko, Klovanič

Divákov: 6325

Povedali po zápase:
Rob McDonald: "Prišli sme sem hrať futbal a nie brániť. Vytvorili sme si šance, nehrali sme až tak zle, ako hovorí výsledok. Bolo ale vidno, že hráme proti mužstvu, ktoré sa pripravuje na európsky pohár. Bol to pre nás poučný zápas, bol viditeľný markantný rozdiel medzi nami a domácimi. Chce to čas, aby sme naše mladé mužstvo zlepšili a priblížili sa takým výkonom, ako podala Žilina proti nám. Táto filozofia, ktorú máme, je podľa nás dobrá. Veríme jej a budeme pracovať na tom, aby sme sa zlepšovali. Verím, že o takých 6-7 týždňov bude naša hra vyzerať lepšie."

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca február

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Zákrok mesiaca. Pozrite...

ASTV 22.3.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov.

ASTV 21.3.2024

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac február

Fotogalérie 19.3.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti MFK Skalica

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 2. kola nadstavby Niké ligy proti MFK Skalica (1:3).