Zápasy - archiv 8.3.2014

Ani vylúčenie nás nezastavilo v ceste za ďalším víťazstvom

AS Trenčín – ViOn Zlaté Moravce 2:1 (1:0)

Zverenci trénera Martina Ševelu vyhrali aj druhý domáci zápas v rade a ťahajú šnúru piatich víťazných stretnutí. Napriek tomu, že Kingsley Madu dostal viac ako dvadsať minút pred koncom súboja proti Zlatým Moravciam červenú kartu, zdolali sme ViOn 2:1 (1:0). O naše góly sa postarali Tomáš Malec a Patrik Mišák.

Úvodné momenty boli z oboch strán opatrné. V 10. min však prišli prvé naše šance. Mondek krížnou strelou natiahol Kuciaka, ktorý loptu vytlačil mimo bránu. Následne Malec sa na päťke snažil obtočiť okolo obrancu súpera, no v dobre pozícii napokon neuspel. V nasledujúcom priebehu sme ViOn zatlačili pred pokutové územie a hľadali cestu cez jeho prehustenú obranu. Uspeli sme v 19. min, keď Madu nádhernou kolmicou vysunul Mišáka, ktorý Malecovi poslal prihrávku pred prázdnu bránu. Náš kanonier už nezaváhal. V polovici prvého polčasu pohrozil strelou do bočnej siete hosťujúci Majerník. V 30. min predviedol svoj typický únik po krídle Van Kessel. Z ľavej strany poslal loptu na päťku, no Mondek ju hlavou nesmeroval medzi žrde. O pár minút neskôr zakončoval po rýchlom prechode sám Van Kessel, no mieril mimo pravej žrde.

Druhý gól sme pridali už v 50. min, keď Malec s Mišákom si vymenili pozície a druhý menovaný z hranice šestnástky poslal loptu do siete – 2:0. Na opačnej strane mohol po štandardnej situácii skórovať Pavelka, ale jeho hlavička z pár metrov mierila nad bránu. V 64. min sa už nepomýlil, keď z hranice pokutového územia trafil krížnou strelou k ľavej žrdi. ViOn tak znížil na rozdiel jediného gólu. V 68. min dostal druhú žltú kartu Madu a zamieril pod sprchy. Zápas sme tak dohrávali iba v desiatich. Súper sa až do závere nevedel dostať do šance. V 90. min mohol vyrovnať Mazan, ale ľavačkou mieril vedľa pravej žrde.

[youtube]LhYD_KHa5uE[/youtube]

Góly: 19. Malec, 50. Mišák – 64. Pavelka

Žlté karty: 55. Madu – 13. Pavelka, 27. Chren, 59. Mazan, 75. Majerník, 88. Candrák

Červené karty: 68. Madu (po druhej ŽK)

Domáci: Volešák – Čögley, Ramón, Kleščík, Madu – Bero – Van Kessel (46. Simon), Mišák (72. Jairo), Holúbek, Mondek (90. Bariš) – Malec

Hostia: Kuciak – Pavlenda, Chrappan (37. Pintér), Majerník, Chren – Kováč (70. Hadžič), Bolinha – Mazan, Babic, Pribula (46. Orávik) - Pavelka

Gong | Musíme ďalej tvrdo pracovať a ťahať za jeden povraz

Naše mužstvo pod taktovkou trénera Iliju Stolicu čaká po reprezentačnej prestávke...