Aktuality - archiv 21.10.2013

Bola to tímová robota, potvrdil Volešák

Miloš Volešák: „Z obrany prechádzala istota na celé mužstvo“

Koncom júla uplynulo desať rokov od nášho posledného víťazstva na ihrisku Slovana Bratislava. Mužstvo pod vedením Antona Jánoša a na stopérskom poste aj s Martinom Škrtelom vyhralo po dvoch góloch Michala Kubalu a jednom presnom zásahu Stanislava Velického 3:1. Toto tvrdenie vlastne nie je celkom presné. Doposiaľ posledné víťazstvo na pôde tímu, ktorý vstupuje do každého ligového zápasu v úlohe favorita, prinieslo piatkové 14. kolo Corgoň ligy a góly Petra Kleščíka, Gina van Kessela a Jakuba Holúbeka.

„Na moment som si spomenul ako to bolo pred desiatimi rokmi. Napriek tomu si myslím, že piatkové víťazstvo je rovnako cenné pre celé mužstvo. Ja nie som nejakou výnimkou,“ povedal po stretnutí jediný pamätník tohto zápasu Miloš Volešák a pokračoval: „Dnes je to celkom iné. Vtedy som mal iba devätnásť rokov a to je prvý rozdiel. (smiech) Hoci sme mali dobrý tím, lepili sme ho na poslednú chvíľu. Dnes máme svoju filozofiu a herný prejav. Prekvapili sme však rovnako teraz ako vtedy. Najmä víťazstvom o tri góly.“

Kapitán tímu, ktorý je po odchode viacerých výborných hráčov v období prestavby, bol po stretnutí právom hrdý na svoje mužstvo. „Chalani hrali super, najmä vzadu. Z obrany prechádzala istota na celé mužstvo. Napríklad v stretnutí proti Trnave sme urobili chyby a na tím prešla nervozita. Následne nám chýbalo sebavedomie. Teraz sme si však verili. Bolo to cítiť už od vstupu do stretnutia. Neuspokojili sme sa s tým, že budeme držať loptu. Vedeli sme totiž, že Slovan vie udrieť aj pri malom počte šancí. Má na to skvelé individuality.“

Po výbornej úvodnej polhodine prišli aj chvíle nášho brankára, ktorý od začiatku „jesene“ predviedol niekoľko reprezentačných výkonov. Istota na čiare, dobré čítanie hry, nečakané zákroky pri situáciách jedna na jedna a vysoko nadpriemerná rozohrávka z neho robia jednu z rozhodujúcich opôr AS. „Bola to tímová robota. Ak budeme hrať takto aj v iných zápasoch, nie je sa koho báť,“ otočil tému Volešák.

Zápas na bratislavských Pasienkoch pripomenul emócie z úvodu ročníka a naše vystúpenia v Európskej lige. „Bolo to tak. Dôležité je, že na tréningoch ideme nadoraz. Vo všetkých hrách sa ideme pomaly pozabíjať, kričíme na seba. Prišiel však zápas a odhodlanie zostávalo v šatni. Tréneri nám to počas tohto týždňa veľakrát pripomínali. Chceli preniesť emócie aj do zápasu. Verím, že to bolo vidieť,“ dodal na záver Volešák.

Autor: mg
Rozpis zápasov
17:00
Fortuna liga, 28. kolo, 22.4.2018
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga, 27. kolo, 14.4.2018
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
This is my sen 21.4.2018

Po prvom dni This is my sen vedie Slavia pred Juventusom a AS Rím

Štvrtý ročník mládežníckeho turnaja This is my sen, ktorý sa hrá pod...

ASTV 21.4.2018

ASTV: Jozef Hollý spomína na 40 rokov starý triumf Jednoty v Slovenskom pohári

Len pred pár dňami uplynulo 40 rokov od triumfu Jednoty...

ASTV 21.4.2018

ASTV: Živý prenos z prvého dňa turnaja This is my sen 2018

ASTV vám prináša živý prenos z prvého dňa turnaja This is my sen 2018.

ASTV 20.4.2018

ASTV: Deň pred TiMS zápasy Juventusu a West Hamu proti U12

Deň pred štartom turnaja This is my sen 2018 si tímy Juventus FC a West Ham...

adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  VRM  Edart
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak  aegon