Zápasy - archiv 27.10.2012

Po vynikajúcom druhom polčase víťazstvo v Prešove

1. FC Tatran Prešov - AS Trenčín 1:2 (1:0)

Zverenci trénera Adriána Guľu vyhrali druhý zápas v rade na ihriskách súperov, keď zdolali 1. FC Tatran Prešov 2:1 (0:1). O góly AS sa postarali Karol Mondek a Samuel Štefánik.

V Prešove sa diváci dočkali gólu už v 12. min, keď Ševčuk aj s prispením žrde skóroval - 0:1. AS sa pokúšal zmeniť nepriaznivý stav, ale strely Kubíka a Štefánika leteli nad Divišovu bránku. V 32. min zahodil nemožné Depetris, keď po centri Mondeka netrafil opustenú bránku. S pribúdajúcimi minútami sme sa usadili na polovici domácich, ale chýbala finálna prihrávka. V nadstavenom čase mohol zvýšiť náskok Tatrana opäť Ševčuk, ale Gubov center tečoval len do žrde.

AS vstúpil do druhého polčasu aktívne. Pokusy Kubíka a Baéza nevystrašili Jakuba Diviša. Prišla však 56. min a Mondek nádhernou strelou do "šibenice" vyrovnal - 1:1. O minútu mohol AS vyhrávať, ale Diviš zmaril sólo Kubíka. V priebehu druhého polčasu sme boli jednoznačne lepší a domáci nevedeli, kam skôr skočiť. V 86. min Štefánik s prehľadom strelil rozhodujúci gól.

Góly: 12. Ševčuk - 56. Mondek, 86. Štefánik

Žlté karty: 52. Adam, 82. Adámik, 88. Ševčuk - 15. Godál, 65. Kleščík

Domáci: Jakub Diviš - Kolbas, P. Petráš, Adámik, Bartek - Peter Lipták, M. Adam - Papaj (61. Jakovlev), M. Marcin (64. P. Katona), Dolný (9. Guba) - Ševčuk

Hostia: Volešák - Holúbek, Kleščík, Godál, Čögley - Baéz - Kubík (70. Mazan), Štefánik (90.+ Lobotka), Díaz, Mondek (90.+ Mazáň) - Depetris

Rozhodovali: Horváth - Bobko, Borsányi

Divákov: 1026

Povedali po zápase:
Angel Červenkov (tréner Prešova): "Začali sme veľmi dobre, vyhrávali sme v 12. min 1:0, ale odvtedy sa hráči nedokázali presadiť v strede poľa. S výkonom mojich hráčov nie som spokojný."

Adrián Guľa (tréner Trenčína): "Mali sme pomalší vstup do zápasu a prehrávali sme 0:1. Odvtedy sme boli lepším mužstvom, dokázali sme otočiť nepriaznivý stav výborným výkonom."

Autor: sita, mg

A-tím 19.4.2024

Niké liga | Domáca prehra proti Košiciam

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v šiestom zápase nadstavbe Niké ligy na domácom trávniku...