Zápasy - archiv 9.10.2012

S Ajaxom sme remizovali, mohli sme však aj vyhrať

Ajax Amsterdam - AS Trenčín 1:1 (0:1)

Zverenci trénera Adriána Guľu remizovali v utorňajšom priateľskom stretnutí s Ajaxom Amsterdam 1:1 (0:1). O jediný gól AS sa postaral Karol Mondek. Súper postavil tím zostavený z hráčov rezervy a prvého mužstva, ktorí nedostávajú toľko príležitostí. Na lavičke sedeli Gery Vink a John Bosman. Zápas sledovali viaceré osobnosti Ajaxu ako Johan Cruijff, bratia De Boerovci, Piet Schrijvers, Denis Bergkamp alebo Marc Overmars. Hralo sa v priestoroch akadémie tridsaťjedennásobného holandského majstra.

V úvode stretnutia sme mali síce mierne navrch, ale prvú veľkú šancu si vypracoval súper. Ajax bol nebezpečný najmä v rýchlom prechode do útoku a po jednej takej akcii sa Hoesen snažil prehodiť Volešáka, no trafil iba brvno. Nasledovali tri šance nášho mužstva. Depetris vystihol zlú rozohrávku, ale z hranice šestnástky nasmeroval loptu iba do rúk brankárovi. Kubík z pravej strany hľadal spoluhráčov pred bránou, no lopta nebola presná a o chvíľu ten istý hráč z ľavej strany poslal dopredu Mondeka. Tomu však chýbali dva kroky k zakončeniu. V polovici prvého polčasu Boerrigter vystrelil z hranice pokutového územia a lopta išla tesne nad bránu. Na opačnej strane unikol aktívny Mondek. Namieril ale iba do brankára. V 24. min sa vyznamenal Volešák, ktorý strelu Enoha z dvadsiatich metrov do pravého horného rohu brány vytlačil na roh. O desať minút neskôr vychytal Volešák včasným vybehnutím Hoessena. Následne po pravej strane unikol Kubík. S loptou sa dostal až do šestnástky, ale obrancovia Ajaxu odvrátili na roh. Po rohu napriahol spoza pokutového územia Mondek a jeho tečovaná strela skončila v sieti.

Druhý polčas sme začali skvele. Hneď po rozohrávke poslal prudký center z ľavej strany Kubík, Mondek loptu síce dopravil do siete, ale rozhodca gól pre tesný ofsajd aj na prekvapenie domácich neuznal. Následne išiel Depetris sám na brankára, no trestuhodne šancu nepremenil. V polovici druhej časti stretnutia si Ajax vypracoval niekoľko šancí. Dvakrát však mieril nad bránu a raz vynikajúco zasiahol na čiare Volešák. V 76. min prišiel vyrovnávajúci gól. Po prehranom súboji v strede ihriska sa lopta dostala na pravé krídlo a Rits už nemal problém po prízemnom centri poslať loptu z pár metrov do siete. V závere sme sa ešte snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V poslednej minúte sme postupovali v prečíslení, no zo šance napokon nič nebolo. Nebezpečne vystrelil z diaľky Opatovský. Bol z toho iba roh, po ktorom sa tlačili do zakončenia Ramón a Godál, ale ďalší gól sme už nedosiahli.

Góly: 76. Rits - 37. Mondek

Domáci: Schmitz - Ebecilio, Nieuwpoort (46. Schenk), Bonevacia, Hawkins - Schöne, Enoh (46. Busse), Sporkslede (46. Rits) - Boerrigter, Hoesen, Arica (61. Van Kessel)

Hostia: Volešák (85. Šemrinec) - Godál, Ramón, Kleščík, Čögley - Baéz (46. Adi) - Štefánik (73. Opatovský), Díaz - Mondek, Depetris (81. Frimmel), Kubík

Povedali po zápase:
Gery Vink (tréner rezervy Ajaxu): „Bol to pekný zápas dvoch tímov, ktoré vyznávajú útočnú hru. Páčil sa mi spôsob hry Trenčína a jeho rozostavenie na ihrisku. AS sme dali veľa miesta v strede poľa a preto si vypracoval viacero šancí. Najmä úvod druhého polčasu mali silný. Aj pre nás to bol užitočný zápas.“

Adrián Guľa (tréner Trenčína): „Zápas sme mali vyhrať. Mali sme na to dostatok možností. S odstupom času a triezvejšou hlavou však prevládajú super pocity z dobrého stretnutia. Pre chlapcov to bola veľká skúsenosť. Na vlastnej koži mohli zažiť ako takýto tím pracuje. Budeme z toho vychádzať do krátkej budúcnosti. Dnes sme videli, čo robí futbal futbalom. Je to aktivita, agresivita, pressing a dobrá prihrávka. Sme radi, že sme sa nestratili a v určitých úsekoch sme boli dokonca dominantní. Súper bol silný na lopte a vyhľadával ťažké situácie. Bolo vidieť, že tam je už nejaká nadstavba.“

Autor: mg, foto: ajax.nl