Aktuality - archiv 8.5.2012

Škrtel FA Cup nezískal, gól Pupiša

Prehľad vystúpení hráčov na hosťovaní a bývalých hráčov AS Trenčín v súčasných kluboch

Počas víkendu pokračovali bývalí hráči AS Trenčín vo svojich nových kluboch v majstrovských zápasoch v oklieštenej zostave. Martin Škrtel nevybojoval s Liverpoolom druhý pohárový úspech v tejto sezóne. Gólovo sa presadil Filip Hološko z Besiktasu a dorastenec Petržalky Martin Pupiš.

Wembley po tretí raz v tejto sezóne Liverpoolu neprialo. Vo finále FA Cupu „The Reds“ prehrali s finalistom Ligy majstrov FC Chelsea o gól 1:2. Reprezentačný obranca Martin Škrtel odohral celý zápas. Duel týchto dvoch súperov sa opakoval v ligovej súťaži a Liverpool vrátil FC Chelsea požičané aj s úrokmi.

Prvýkrát si počas jarnej časti neobliekol dres Zaglebie Lubin Csaba Horváth. Napriek jeho absencii „oranžoví“ zvíťazili nad Zabrze 2:1. V polčasovej prestávke striedal Simaa Sabrosu Filip Hološko a v 86. min strelil za Besiktas kontaktný gól do siete gólmana Galatasarayu Musleru. Aj jeho pričinením sa zrodila remíza 2:2. Holandská dvojica Karol Mondek - Lukáš Ďuriška je už na Slovensku, keďže sa druhá najvyššia holandská súťaž skončila. Voľno mali futbalisti Tavrije František Kubík a Fanendo Adi.

V regionálnych súťažiach sa najviac darí piešťanskej „légii“. Trojica Peter Valla, Filip Bretschneider, Matej Rožník ťahá klub z kúpeľného mesta do III. ligy. V I. dorasteneckej lige sa strelecky darilo Martinovi Pupišovi. V Ružomberku tímu z hlavného mesta zabezpečil tri body.

ANGLICKO - Anglický pohár (finále)
Chelsea - FC Liverpool 2:1 - Martin Škrtel odohral za Liverpool celý duel.

ANGLICKO - I. liga
Liverpool - Chelsea 4:1 - Martin Škrtel odohral celý zápas.

POĽSKO - I. liga
Lubin - Zabrze 2:1 - Csaba Horváth nehral.

TURECKO - I. liga (o titul)
Galatasaray - Besiktas 2:2 - Filip Hološko za hostí absolvoval druhý polčas a skóroval.

SLOVENSKO - III. liga
Šamorín - Nové Mesto nad Váhom 1:0 - Lukáš Šebek odohral za hostí celý zápas. Roland Szabó hral do 23. min, Anton Končitík a Tomáš Marček (všetci Nové mesto nad Váhom) nehrali.

Moravany - Slovan juniori 0:0 - Martin Dzurilla odohral celý zápas, Lukáš Gálik (obaja Moravany) hral do 83. min a dostal žltú kartu.

Dunajská Lužná - Trnava "B" 2:4 - Jakub Hrnčár odohral za domácich celý zápas, Ľubomír Mezovský (obaja Dun. Lužná) nenastúpil.

Dolná Ždaňa - Ružiná 2:1 - Tomáš Peciar (Ružiná) odohral celý zápas.

SLOVENSKO - Majstrovstvá regiónu západ
Bánovce - Piešťany 0:1 - Peter Valla a Filip Bretschneider odohrali za Piešťany celý zápas. Matej Rožník (všetci Piešťany) nastúpil v 68. min. Bretschneider a Rožník dostali žltú kartu.

SLOVENSKO - IV. liga
Dolné Vestenice - Trenčianske Stankovce 0:0 - Stanislav Kvasnica a Patrik Škvarka odohrali celé stretnutie. Silvester Puna nehral (všetci Tr. Stankovce).

Prečín - Partizánske 4:1 - David Badinský (Partizánske) odohral celý zápas.

Danubia Bratislava - Inter Bratislava 5:2 - Peter Čibík za hostí odohral prvý polčas.

SLOVENSKO - I. dorastenecká liga
Ružomberok - Petržalka 1:2 - Martin Pupiš za hostí nastúpil v 68. min a strelil rozhodujúci gól.

ČESKO - Moravskoslezská futbalová liga
Frýdek-Místek - Hulín 5:1 - Slavomír Molnár nastúpil za domácich v 80. min.

Niké liga | Domáca prehra proti Košiciam

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v šiestom zápase nadstavbe Niké ligy na domácom trávniku...