Zápasy - archiv 18.11.2011

Dva góly v našej sieti doplnili dve vylúčenia

DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín 2:0 (0:0)

Ani posledný jesenný zápas na trávniku súpera sa neskončil našim víťazstvom. Zverenci trénera Adriána Guľu podľahli DAC 1904 Dunajská Streda 0:2 (0:0). Okrem prehry nás môžu mrzieť aj vylúčenia Lestera Peltiera a Alda Báeza. Nevydarené stretnutie svojim výkonom poznačila do veľkej miery aj trojica arbitrov.

Obom mužstvám robil značný problém nekvalitný trávnik. Domáci si navyše dlho nevedeli dať rady s rýchlonohým Peltierom. Po jeho peknom úniku v 4. min sme reklamovali faul v pokutovom území, ale rozhodca zostal neoblomný. V 9. min presne centroval na Ďurišku, jeho lob padal za Kováča, ale Konečný stihol zasiahnuť. Po štvrťhodine hry si Štefánik všimol, že Kováč stojí príliš vpredu, jeho lob z dobrých 40 metrov ale skončil tesne vedľa. V 18. min priamy kop Németha z ideálnej streleckej parkety presvišťal ponad brvno. Kabele v 26. min individuálne prenikol, dostal sa na dostrel a vyprášil Volešákove rukavice. Následne si Konečný narazil loptu a z dobrej pozície vypálil tvrdo, ale nepresne. AS pohrozilo v 38. min, keď sa Peltier opäť dostal do šestnástky, posunul Báezovi, no na jeho center pozdĺž brány Malec nedočiahol a tesne ho minul. Krátko pred polčasom dovtedy najnebezpečnejší hráč hostí Peltier po odpískaní vystrelil a uvidel druhú žltú kartu, po ktorej nasledovalo vylúčenie.

Domáci vybehli do druhého polčasu so snahou využiť početnú výhodu, hneď v úvode sa za chrbát obrany dostal Németh, no záver akcie nezvládol. V 54. min Báez fauloval Konečného a Čorič zakrútil priamy kop z 22 metrov do ľavého horného rohu - 1:0. Potom sa neujali ďalekonosné pokusy Konečného a Čögleya na druhej strane. V 61. min sme sa dostali do dvojnásobného oslabenia, keď Báez podľa mienenia rozhodcov dohrával súboj s Konečným a videl rovno červenú kartu. Po tomto momente sme boli paradoxne aktívnejší. V 73. min Delarge poslal do uličky Čoriča, ale tomu v pozícii zoči-voči zobral spod nôh loptu Volešák. Nedáš-dostaneš mohlo platiť o dve minúty, keď mal po chybe domácej obrany vyrovnanie na nohe Ďuriška, ale napálil len do Kováča. Tomčákovu strelu spoza šestnástky Volešák vyrazil na roh, po ktorom Konečný pekným oblúčikom vysunul Čoriča a domáci hrdina tvrdou strelou pod brvno upravil na konečných 2:0.

Góly: 54. a 82. Čorič

Žlté karty: 41. Marcin, 65. Kabele, 73. Hílek, 86. Matúš - 17. Kleščík, 32. Peltier, 55. Volešák

Červené karty: 43. Peltier, 61. Báez

Domáci: P. Kováč - Helísek, Marcin, Egidijus Majus (87. Boya), R. Konečný - Lenárth (46. Tomčák), Hílek - Kabele, Čorič, Zs. Németh (66. Matůš) - Delarge

Hostia: Volešák - Čögley, Godál, Kleščík, Holúbek - Báez - V. Horváth, Štefánik (28. Depetris, 70. R. Mazáň), Ďuriška (86. Morong), Peltier - Malec

Rozhodovali: Matúš - Vorel, Kubačka

Divákov: 1007

Autor: sita, mg

Fotogalérie 15.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC ViOn Zlaté Moravce

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 5. kola nadstavby Niké ligy proti FC ViOn...