Zápasy - archiv 9.4.2011

V Petržalke sme potvrdili prvú priečku

FC Petržalka 1898 – AS Trenčín 0:3 (0:2)

Po dvoch góloch Jorgeho Salinasa a jednom Davida Depetrisa sme v šlágri kola I. ligy vyhrali na ihrisku FC Petžalka 1898 3:0 (2:0). Deväť kôl pred koncom súťaže sme odstup pred našim nedeľným súperom zvýšili na 22 bodov.

Stretnutie odštartoval závar pred bránkou AS. Volešák však situáciu vyriešil. Na opačnej strane vystrelil nepríjemne Depetris, no Jenčo vytlačil loptu na brvno. Nasledujúca strela Báeza mierila tesne nad bránu. V 9. min prišla slabšia chvíľa domáceho brankára. Ten neudržal ľahkú strelu Depetrisa a lopta skončila za bránkovou čiarou. Petržalku inkasovaný gól nezlomil. Dvakrát si nabehol za chrbát obrany mladý Schranz, ale stopéri AS zostali pozorní. Všetky ďalšie šance riešil pozorný Volešák. Záver prvého polčasu bol opäť v réžii AS. Najskôr vyslal nebezpečnú strelu z hranice šestnástky Štefánik. Hra sa presunula pred našu bránu, ale nasledoval zisk lopty v strede poľa. Salinas vystihol prihrávku a po šprinte cez polovicu ihriska krásnym lobom prehodil brankára súpera – 2:0.

V úvode druhého polčasu pohrozil po nedorozumení v obrane AS aktívny Schranz, ale nemieril presne. V 65. min sa objavil sám zoči-voči Volešákovi domáci Jendrišek. Brankár AS svoj tím opäť podržal, keď loptu vytlačil nad bránu. V polovici druhého polčasu prišla ďalšia veľká chvíľa Salinasa. Loptu si narazil so Štefánikom a druhým lobom upravil na rozdiel troch gólov. Petržalka ešte raz pohrozila, ale Volešák bol opäť na svojom mieste.

Góly: 9. Depetris, 37. a 69. Salinas

Žlté karty: 41. R. Jendrišek – 36. Báez, 41. Valla

Domáci: Jenčo – Pončák, Švec (46. Schustrík), M. Moravčík, T. Hanzel – Štefún (74. M. Kozák) – Klenovský (85. Galbavý), Martin Luhový, R. Jendrišek, Martin Kubala – Schranz

Hostia: Volešák – Godál, Kleščík, Ševela, Valla – Báez (87. Ďuriška) – Mazan (76. Mondek), Štefánik, Holúbek (81. Peltier) – Salinas – Depetris

Rozhodovali: Hrčka – Jankovič, Borsányi