Po dobrých výkonoch dve prehry so Slovanom

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín:

Starší dorast (U19, I. liga) - 12. kolo:
Slovan Bratislava – AS Trenčín 5:1 (2:0)
Gól AS: Hrnčár

AS: Vozár - Hrnčár, Szabó (Gajdošík), Kvasnica, Šiko - Kyselica (Bartoš), Ďuriška (Kozic) - Morong, Trebatický, Horčičák - Bezák

Radúz Dorňák (tréner): „Slovan sa od úvodu snažil hrať rýchly a kombinačný futbal, ale väčšina akcií sa končila už v zárodku. Prevzali sme iniciatívu a do 22. min sme boli jednoznačne lepším mužstvom. Ovládli sme stred ihriska, loptu sme mali v držaní a začali sme si vytvárať strelecké príležitosti. Najväčšiu mal Bezák, keď postupoval sám na brankára. O niekoľko minút neskôr podnikol dravý výlet cez celé ihrisko Ďuriška, ale v záverečnej fáze spomalil a križujúci obranca odvrátil na roh. Od tohto okamihu sme začali nedôsledne atakovať nielen v strednom pásme, ale tiež vo vlastnom pokutovom území. Súper nás za to potrestal. Pri prvom góle  si nik zo štvorice hráčov na úrovni penalty neprebral jediného útočníka a ten pohodlne skóroval. V druhom Trebatický dlhým držaním lopty pred našou obranou zarobil na druhý gól. Po zmene strán sme začali tlakom a vypracovali sme si štyri rohové  kopy v krátkom časovom slede. Prichádzala šanca za šancou, ale bez gólového vyjadrenia. Súper sa z obranného postavenia dostával do rýchlych kontier. Po jednej z nich Kvasnica v snahe takticky zakryť loptu pri bránkovej čiare o ňu prišiel, nasledoval faul v pokutovom území a penalta, po ktorej sme prehrávali 0:3. Aj za tohto stavu mala hra rovnaký charakter – my sme útočili bez efektu v koncovke a domáci podnikali rýchle protiútoky. Aj ďalšie šance Horčičáka, Szabá, Ďurišku, Moronga a Kozica ostali nevyužité. Naopak, prišiel štvrtý trest z rýchleho protiútoku. Na 1:4 skorigoval Hrnčár. V poslednej minúte po našej čistej príležitosti sme do otvorenej obrany inkasovali po piaty raz my.“

Starší dorast (U18, II. liga) - 10. kolo:
Dubnica – AS Trenčín 2:3 (1:1)
Góly AS: Kadera, Lobotka, Mazák

AS: Súdny - Szántó, Vozár, Ranko, Dzurilla - Hrošovský (Šproch), Lobotka, Kyselica (Petrovič), Škvarka - Kadera (Mazák), Jurica (Kováčik)

Ján Blaháč (tréner): „Odohrali sme najlepší prvý polčas v doterajšom priebehu súťaže. Mohli sme vyhrávať rozdielom niekoľkých gólov, no na tabuli svietil nerozhodný stav 1:1. Veľký počet vytvorených šancí zostal nevyužitý. I napriek rýchlemu vedeniu v 6. min, keď výborný Juricov center usmernil za domáceho brankára Kadera, sme rovnako rýchlo inkasovali. Vyrovnávajúci gól padol v 12. minúte. Druhý polčas bol z našej strany slabší a predsa sme dali dva góly. V 57. min po našej obrannej chybe sme inkasovali gól na 1:2. Našťastie v 64. min bolo vyrovnané. Po individuálnej Šprochovej akcii dal Dzurilla nádherný center za obranu súpera a nabiehajúci  Lobotka volejom trafil presne pod brvno – 2:2. Mysleli sme si, že to bol najkrajší moment stretnutia. Omyl. Ten však prišiel až v 79. min, keď striedajúci Mazák strelil z 30 metrov gól roka. Nenormálna trajektória letu lopty do horného rohu domácej brány znamenala naše víťazstvo 3:2.“

Mladší dorast (U17, I. liga) - 12. kolo:
Slovan Bratislava – AS Trenčín 2:1 (1:0)
Gól AS: Hudec

AS: Bačík - Čelko (Malík), Šulek, Hudec, Jurdík - Čakloš (Kochan), Bariš, Bero, Skovajsa (Molnár) - Michalík (Baňák), Turza

Milan Spurný (tréner): „Zápas mal solídnu úroveň vďaka obom družstvám, ktoré chceli hrať futbal. V prvom polčase sme si vypracovali dve dobré situácie, ale nezakončili sme. V druhom stojí za zmienku spätná prihrávka Skovajsu, ktorá nenašla nabiehajúcich hráčov a Michalíkova kolmá prihrávka, ktorá mohla poslať do šance Turzu. Hráčom nemôžem uprieť snahu, ale v rozhodujúcom momente riešia situácie pomaly, prihrávkou na nesprávneho spoluhráča alebo zlým technickým prevedením. Výkon rozhodcov nebudem komentovať.“

Mladší dorast (U16, II. liga) - 10. kolo:
Dubnica – AS Trenčín 2:1 (1:1)
Gól AS: Homola

Starší žiaci (U15, I. liga) - 9. kolo:
AS Trenčín – Petržalka 2:1 (1:0)
Góly AS: J. Kohút, M. Kohút

AS: Zemanovič - Bariš, Vlček, Valaštin, Vasko - Polhorský, Polák, Holíček, Sedláček - J. Kohút, M. Kohút

Ivan Basila (tréner): „Zápas sme začali aktívne, dobre sme sa pohybovali a presne kombinovali. Po strate lopty sme ju včasným dostupovaním rýchlo získali späť. Do viacerých šancí sa dostávali predovšetkým dôrazní útočníci. V druhom polčase sme do 45. min pokračovali v našej hre, no postupne niektorým hráčom dochádzali sily a aktivitu prebral súper. Petržalka skórovala po peknej individuálnej akcii.“

Starší žiaci (U14, I. liga) - 9. kolo:
AS Trenčín – Petržalka 0:2 (0:1)

AS: Mihala (Drgo) - Marušinec, Kopecký, Šulek, Jakúbek - Petruš, Kolesár (Tomanica), A. Mizerák (L. Mizerák), Rolinec - Gregorovič (Vardžík), Prekop

Roman Marčok (tréner): „Do zápasu vstúpili lepšie hostia, najmä svojím nasadením v osobných súbojoch. Súper mal niekoľko fyzicky vyspelých hráčov a zrejme to u nás vyvolalo priveľký rešpekt. V niektorých prípadoch sme sa osobným súbojom vyhýbali. Aj vďaka tomu súper prvých pätnásť minút kontroloval hru a my sme mu umožnili lacno skórovať. Po následnom zmenení postov sme prebrali iniciatívu a do konca polčasu sme držali súpera na jeho polovici. Vytvorili sme si dve obrovské príležitosti, ale nepodarilo sa nám ich premeniť. Myslím si, že z pohľadu vývoja zápasu, to bol kľúčový okamih. V druhom polčase sme nedokázali nadviazať na herný prejav z toho prvého a súper nás po celý čas držal na dištanc od svojej brány. Nevytvorili sme si už žiadnu gólovú príležitosť ani z dvoch veľmi nádejných protiútokov. Náš výkon v druhom polčase by mal byť pre chlapcov výstrahou pred zostávajúcimi zápasmi v jesennej časti.“

Mladší žiaci (U13, I. liga) - 9. kolo:
Púchov – AS Trenčín 0:1
Gól AS: Halgoš

AS: Minaroviech - Gróf, Beďatš, Gyurek - Getta, Halgoš, Marcinát - Štefánik, Dedík, striedali: Zemanovič, Cenkner, Arnold, Pekár, Blízik, Palman, Rechtorík, Miškolci

Vladimír Cifranič (tréner): „Odohrali sme vyrovnaný zápas. Aj keď sme mali trochu viac z hry, vypracovali sme si iba jednu vážnejšiu šancu. Gól sme dali po peknej strele Beďatša, keď tesne pred brankárom zmenil smer lopty Halgoš.“

Mladší žiaci (U12, I. liga) - 9. kolo:
Púchov – AS Trenčín 0:6 (0:3)
Góly AS: Klemens 2, Zajac 2, Špaček, Šišovský

AS: Svrbík - Štefánik, Zajac, Oravec, Tabak, Šišovský, Švajka, Kozák, Ševela, Ambrož, Špaček

Miroslav Karas (tréner): „Výborný kolektívny výkon. Potešila najmä výborná kombinačná hra a neustála snaha o útočný futbal. Dobre sme sa presadzovali v krídelných priestoroch a darilo sa nám  hrať kolmo na bránu.“

Najbližší program – jeseň 2010/2011:
Starší dorast (U18): AS Trenčín – Levice (9. októbra, 10.00)
Mladší dorast (U16): AS Trenčín – Levice (9. októbra, 12.15)

Starší žiaci (U15): AS Trenčín – Topoľčany (6. októbra, 13.00)
Starší žiaci (U15): SFM Senec – AS Trenčín (9. októbra, 10.00)

Starší žiaci (U14): AS Trenčín – Topoľčany (6. októbra, 15.00)
Starší žiaci (U14): SFM Senec – AS Trenčín (9. októbra, 12.00)

Mladší žiaci (U13): AS Trenčín – Zlaté Moravce (9. októbra, 10.00)
Mladší žiaci (U12): AS Trenčín – Zlaté Moravce (9. októbra, 11.45)

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov.

ASTV 21.3.2024

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac február

Fotogalérie 19.3.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti MFK Skalica

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 2. kola nadstavby Niké ligy proti MFK Skalica (1:3).