Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín\r\n

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín:

Starší dorast (U19, I. liga) - 3. kolo:
Podbrezová – AS Trenčín 5:0 (2:0)

AS: Súdny - Hrnčár (Šiko), Szabó, Kvasnica, Šiko (Mazáň) - Ďuriška (Gajdošík), Bartoš - Morong (Bretschneider), Kyselica, Horčičák - Kozic

Radúz Dorňák (tréner): „Vývoj zápasu ovplyvnil rýchly gól. Domáci sa 3. min po dlhom nákope dostali za našu obranu. V ďalšom časovom úseku sme mali loptu častejšie na kopačkách a vypracovali sme si šance po akciách Moronga a Šika, ale ani Horčičák, Batoš či Kozic nemali kľud v koncovke. Domáci po ďalšom nákope zaskočili našu obranu - 2:0. O d úvodu druhého polčasu sme sa dostali do veľkého tlaku a v priebehu krátkeho času sme si vytvorili 4-5 vyložených šancí, ale Kozic spálil dve, Ďuriška nastrelil brvno, Horčičák žrď a voľný priamy kop Kyselicu brankár  vyrazil zo šibenice. V ďalšom priebehu sa domáci sústredili na rýchle protiútoky do našej otvorenej obrany a takmer každý z nich zakončili gólom. Z nášho pohľadu veľmi krutý výsledok. Z pohľadu domácich  veľmi vydarený zápas s vysokou efektivitou v koncovke.“

Starší dorast (U18, II. liga) - 3. kolo:
AS Trenčín – Jaslovské Bohunice 2:1 (2:1)
Góly AS: Svatík, Mazák

AS: Jánošík - Szántó, Sluka, Dzurilla, Svatík - Šproch (Panák), Lobotka, Bezák, Červený (Líška) - Mazák (Matejka), Jurica (Vitkovský)

Ján Blaháč (tréner): „Do stretnutia sme nastúpili plný sily, odhodlania, presnej kombinácie, presného zakončenia, z čoho pramenilo naše vedenie 2:0. V 6 min bol úspešný Svatík po peknej spolupráci Bezáka a Červeného. V 7. min Mazák presne zakončil Červeného akciu. Prvých 15 minút bolo ukážkových či v ofenzívnych činnostiach alebo precíznej defenzívnej práci. Bohužiaľ potom sa to zlomilo. Práve v 15. min sme dostali gól z priameho kopu, keď sme zbytočne faulovali pred našim pokutovým územím. Namiesto toho, aby sme sa ukľudnili a pokračovali, spanikárili sme, z čoho pramenila naša nepresnosť a zbrklosť a nekompaktnosť. Prvý polčas sa skončil a mohli sme konštatovať, že chvalabohu. Druhý polčas sme začali opäť s maximálnym nasadením. Ale s pribúdajúcim časom naša aktivita postupne klesala. Našťastie súper nemal potrebnú kvalitu a nedokázal využiť naše zbytočné chyby. Obrana fungovala dobre, ale v útoku sme boli bezzubí. Našou výhodou bolo, že súper vládal iba 75 minút a naše herné trápenie nemohol využiť. Vyhrali sme, ale nie hrou ktorú trénujeme a chceme prezentovať. Čaká nás náročný týždeň.“

Mladší dorast (U17, I. liga) - 3. kolo:
Podbrezová – AS Trenčín 0:3 (0:1)
Góly AS: Bero, vlastný, Kochan

AS: Bačík - Čelko (Malík), Hudec, Bednárik (Šulek), Skovajsa - Molnár (Chrenko), Čakloš (Čentéš), Bero, Kochan) - Opatovský, Turza

Milan Spurný (tréner): „Prvý polčas bol jasne v našej réžii, ovládli sme stred ihriska, dobre sme kombinovali, ale žiaľ iba po šestnástku súpera. Vo finálnej fáze sme unáhlene riešili situácie. Gól sme dali po rohovom kope na konci prvého dejstva. Na začiatku druhého polčasu nás domáci dostali pod tlak nakopávanými loptami za našu obranu. V tejto časti hry sme zle obsadzovali súperových hráčov, nevedeli sme dlhšie podržať loptu na svojich kopačkách, kazili sme prvú, resp. druhú prihrávku pri založení útoku. Ukľudnili sme sa po druhom góle, keď našu nepresnú strelu si domáci dali sami do brány. Tretí gól sme dali hlavou po ideálnom centri z pravej strany v závere zápasu. Hráčov chválim za výkon v prvom polčase a bojovnosť v druhom polčase.“

Mladší dorast (U16, II. liga) - 1. kolo:
AS Trenčín – Jaslovské Bohunice 6:1 (1:0)
Góly AS: Kucharík 3, Homola 2, Hoťko

AS: Amcha - Bezunk (Antošík), Chocina (Šuľa), Tóth, D. Stránsky - Benko (Hoťko) - Kuchárik, Ďuráči - Kováčik, Homola, Matuškovič (Vlado)

Eduard Pagáč (tréner): „Počas celého zápasu sme dominovali vo všetkých činnostiach. Dokázali sme si vypracovať veľa gólových príležitostí, z ktorých sa nám podarilo premeniť iba šesť. V druhom polčase sme súpera zatlačili do jeho šestnástky a vypracovali sme si obrovské množstvo vyložených šancí. Bohunice z ojedinelej návštevy našej polovice dokázali skórovať. Opäť aj v tomto zápase sa ukázalo, že na každý gól potrebujeme veľa šancí a naopak, inkasujeme veľmi lacné góly.“

Starší žiaci (U15, I. liga) - 1. kolo:
FC Nitra – AS Trenčín 5:2 (1:1)
Góly AS: Polák, Jančo

AS: Zemanovič - Pastirík, Blažej, Valaštin, Vasko - Polhorský, Vlček, Jančo, Holíček - Polák, Sedláček

Ivan Basila (tréner): „Zápas sme začali veľmi dobre. V 10. min sme viedli 1:0. Následne sme išli dvakrát na brankára (Polák, Sedláček). Súper sa snažil hrať ofenzívne a ku koncu polčasu prebral iniciatívu. Gól sme dostali po zle zahratom ofsajde (Vasko). V druhom polčase sme dostali hneď dva góly po chybách na ľavej strane. Veľmi slabé výkony podali Vasko a Valaštin. Postupne sme hru vyrovnali a vypracovali sme si tri gólové príležitosti, z ktorých sme jednu zakončili gólom. V závere zápasu sa striedali útoky na oboch stranách. Objektívne musím priznať, že Nitra bola celkovo kvalitnejšia. Nás zráža na kolená veľmi slabá obrana.“

Starší  žiaci (U14, I. liga) - 1. kolo:
FC Nitra – AS Trenčín 3:0 (0:0)

AS: Mihala - Marušinec, Šulek, Bulejko, V. Škultéty - Tomanica, Kolesár, A. Mizerák, L. Mizerák (J. Škultéty) - Drgo, Vardžík

Roman Marčok (tréner): „Tak ako v prvom zápase sezóny, tak i v tom druhom, sme nastúpili v značne improvizovanej zostave. Proti súperovi vyššej kvality sme to mali nepomerne ťažšie, no napriek tomu sme sa s tým dokázali v prvom polčase vyrovnať a predviedli sme takmer bezchybný výkon. V druhom polčase sme súperovi individuálnymi chybami ponúkli situácie na skórovanie a domáci hráči ich efektívne využili. V nasledujúcich stretnutiach by sme smerom vpred mali byť odvážnejší, zvýšiť ponukovú činnosť, spresniť prihrávky a hlavne od hráčov očakávam, že sa o miesto na ihrisku pobijú výkonom a prístupom ako Alex Drgo v druhom polčase.“

Najbližší  program – jeseň 2010/2011:
Starší dorast (U19): AS Trenčín – Banská Bystrica (22. augusta, 11.00)
Starší dorast (U18): Senica – AS Trenčín (22. augusta, 10.00)

Mladší dorast (U17): AS Trenčín – B. Bystrica (22. augusta, 13.15)
Mladší dorast (U16): Senica – AS Trenčín (22. augusta, 12.15)

Starší žiaci (U15): Levice – AS Trenčín (22. augusta, 10.00)
Starší žiaci (U14): Levice – AS Trenčín (22. augusta, 12.00)

Mladší žiaci (U13): AS Trenčín – Nové Zámky (18. augusta, 16.00)
Mladší žiaci (U12): AS Trenčín – Nové Zámky (18. augusta, 17.30)

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca február

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Zákrok mesiaca. Pozrite...

ASTV 22.3.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov.

ASTV 21.3.2024

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac február

Fotogalérie 19.3.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti MFK Skalica

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 2. kola nadstavby Niké ligy proti MFK Skalica (1:3).